reklama

Kovalčuk končí v NHL! Uvolnilo se místo pro Jágra?

Takto se s brankářem Martinem Brodeurem už v jednom dresu radovat Ilja Kovalčuk nebude, míří do KHL. Takto se s brankářem Martinem Brodeurem už v jednom dresu radovat Ilja Kovalčuk nebude, míří do KHL. autor: Reuters
Ilja Kovalčuk po 11 sezonách v NHL míří zpět do Ruska. New Jersey Devils se tak otevírá šance na angažování Jaromíra Jágra.

Newark - Ruský hokejový útočník Ilja Kovalčuk ve čtvrtek oznámil, že končí v dresu New Jersey Devils a nebude pokračovat v NHL. Informaci přinesly oficiální stránky soutěže.

"O tomto rozhodnutí jsem přemýšlel už hodně dlouho, už od loňské výluky, kdy jsem trávil začátek sezony doma v Rusku," uvedl Ilja Kovalčuk k překvapivému rozhodnutí.

Chtěl být s rodinou v Rusku

"I když jsem se po výluce ještě do New Jersey vrátil, generální manažer Lou Lamoriello se musel obávat tohoto mého přání vrátit se s rodinou domů," pokračoval ruský kanonýr.

"Nejtěžší je opustit tým New Jersey, skvělou organizaci, která má můj velký respekt. Rovněž tak zdejší fanoušci," loučil se.

"Po mnoha diskusích jsme museli dnes Iljovo rozhodnutí oficiálně potvrdit. Za celý klub přeji Iljovi a jeho rodině mnoho štěstí v budoucnosti," řekl Lou Lamoriello v oficiálním prohlášení.

V KHL Kovalčuk tratit nebude

Kovalčuk se tak vzdal smlouvy na 12 let s příjmem 77 milionů dolarů (1,54 miliardy Kč). Právě jeho smlouva při příchodu z Atlanty byla před lety jednou z příčin změn pravidel pro podpisování smluv.

V NHL tak za Atlantu a New Jersey sehrál 816 zápasů a nasbíral 816 bodů (417+399). V play off pak přidal 32 utkání a 27 bodů (11+16).

Je jasné, že s hokejem Kovalčuk neskončí a pokračovat by měl v Kontinentální hokejové lize. Začínal sice ve Spartaku Moskva, ale během loňské výluky nastupoval za SKA Petrohrad.

A právě v nejmovitějším ruském klubu mu patrně chystají bombastickou smlouvu. Inu v NHL zase začínají chudší časy.

Jágr jako náhrada?

Je jasné, že okamžitě s oficiálním ohlášením Kovalčukova konce v NHL je nejvážnějším kandidátem na uvolněné místo Jaromír Jágr.

New Jersey se uvolní v platovém stropu obrovská díra a Jágr by New Jersey jistě bral. A brankáři Martinu Brodeurovi by se mohlo ulevit. Jaromír Jágr mu totiž v kariéře dal hodně branek.

reklama