reklama

NHL? Nechtěný Kovalčuk má namířeno do Číny, píší v Rusku

Ilja Kovalčuk v posledních třech letech nastupoval za Petrohrad, kam odešel ze zámořského New Jersey. Ilja Kovalčuk v posledních třech letech nastupoval za Petrohrad, kam odešel ze zámořského New Jersey. autor: ČTK
Hvězdný ruský hokejista Ilja Kovalčuk má podle ruského webu gazeta.ru namířeno do čínského klubu Rudá hvězda Kunlun, který od příští sezony nejspíš rozšíří Kontinentální ligu.

Praha – Vrátí se 32letý hokejista Ilja Kovalčuk do zámořské NHL? Ne, podle ruského webu gazeta.ru zamíří hvězdný útočník do Číny. Tam oblékne dres Rudé hvězdy Kunlun, tedy pekingského klubu, který by měl od příštího ročníku hrát Kontinentální ligu.

Ještě loni si Kovalčuk nemohl na nic stěžovat. V Petrohradu, kam před třemi roky odešel z New Jersey, konečně získal Gagarinův pohár, přičemž v rozhodujícím finálovém klání vsítil vítěznou branku. Jeden z nejlépe placených hokejistů na světě zároveň dostal cenu pro nejužitečnějšího hráče vyřazovacích bojů.

Euforii letos vystřídalo rozhořčení. Trenér SKA Sergej Zubov vyškrtl Kovalčuka ze sestavy hned po prvním utkání play off. Později mu sice dal druhou šanci, ale po třech zápasech ztratil trpělivost. Mezitím hvězdný Rus přišel o kapitánské céčko.

Spekulovalo se, že nechtěný Kovalčuk po sezoně odejde do zámořské NHL, s jeho okamžitým návratem by však muselo souhlasit všech 30 klubů. Nyní se zdá, že dvojnásobný mistr světa zůstane v Kontinentální lize. Z Petrohradu ale zamíří do Rudé hvězdy Kunlun, čínského týmu, který by měl od příští sezony nastupovat v KHL. O Kovalčukově možném přestupu informoval web gazeta.ru.

reklama