Kovář z Magnitogorsku je k nezastavení, bodoval pojedenácté v řadě a pomohl svému týmu k další výhře

Aktualizováno 4. 10. 2016 21:50
Českého útočníka Magnitogorsku Jana Kováře zastihl úvod sezony Kontinentální ligy v parádní formě. Bývalý hokejista Plzně bodoval už v jedenácti utkání v řadě.

Moskva - Útočník Jan Kovář vstřelil v dnešním utkání Magnitogorsku proti Ufě gól a bodoval už v jedenáctém utkání KHL za sebou. Nejproduktivnější český hokejista v soutěži pomohl Metallurgu k výhře 3:2 po samostatných nájezdech.

15 bodů v 11 zápasech

Magnitogorsk promarnil dvougólové vedení. První branku vstřelil i za přispění Tomáše Filippiho už po 98 sekundách Danis Zaripov, Kovář zvýšil na 2:0 v přesilovce ve 26. minutě. Nejlepší útočník minulého týdne KHL skóroval ve čtvrtém duelu za sebou a v rámci své jedenáctizápasové série nasbíral 15 bodů.

Ufa však ve 35. minutě v rozmezí 24 sekund vyrovnala a rozhodnout musely samostatné nájezdy. V nich se nejproduktivnější Čech v KHL Kovář ke slovu nedostal.

Češi řídili vítězství Chabarovsku

Obránce Chabarovsku Jan Kolář vstřelil vítězný gól proti Spartaku Moskva. Domácí Amur vyhrál 3:1 a dvěma asistencemi se na tom podílel i další český hráč Tomáš Zohorna.

Kolář se gólově prosadil ve druhém utkání za sebou. Jeho tým sice na začátku druhé třetiny inkasoval jako první, ale ještě do poloviny zápasu ve dvou přesilovkách skóre otočil. Kolář skóroval na 2:1 šikovnou tečí po asistenci Zohorny a přihrávce Fina Teemua Ramstedta. Ten pak ještě ve třetí třetině pojistil výhru po rychlém protiútoku, do něhož se opět aktivně zapojil Zohorna.

Oba Češi navázali na povedený předchozí zápas na ledě CSKA Moskva, ve kterém Kolář gólem zajistil prodloužení a Zohorna rozhodl nájezdy.

První trefy v sezoně se v patnáctém utkání dočkal útočník Roman Horák, jenž vstřelil druhý gól Podolsku při vítězství 4:3 po nájezdech na ledě Jokeritu Helsinky.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Spartak Moskva 3:1 (Kolář 1+0, T. Zohorna 0+2), Vladivostok - Nižnij Novgorod 5:2, Kunlun Red Star - HK Soči 2:1, Novokuzněck - Novosibirsk 3:2 (za hosty Polášek 0+1), Magnitogorsk - Ufa 3:2 po sam. nájezdech (za domácí Kovář 1+0, Filippi 0+1), Jokerit Helsinky - Viťaz Podolsk 3:4 po sam. nájezdech (za hosty Horák 1+0), Dinamo Minsk - Jaroslavl 2:0, Slovan Bratislava - Petrohrad 0:6, Záhřeb - CSKA Moskva 2:5 (za domácí Mertl a Krejčík oba 0+1).