Kovář vstřelil proti Chanty-Mansijsku dvě branky, jeho Magnitogorsk přesto prohrál

Aktualizováno 15. 10. 2016 19:08
Nejproduktivnější český hokejista Kontinentální hokejové ligy Jan Kovář bodoval už v patnáctém zápase v řadě, ale ani jeho dvě branky nepomohly Magnitogorsku k vítězství.
Jan Kovář
Jan Kovář | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Útočník Jan Kovář bodoval v Kontinentální hokejové lize už v patnáctém zápase za sebou. V utkání Magnitogorsku s Chanty-Mansijskem dal oba góly domácího celku, který ale nakonec prohrál 2:3 v prodloužení. Nejproduktivnější český hráč v lize má na kontě deset branek a 13 asistencí.

Kovář v 23. minutě sklepl ze vzduchu do sítě odražený puk, v třetí třetině se pak prosadil další střelou zblízka. V přesilovce v 48. minutě ho před brankou naslepo našel Danis Zaripov.

Jugra ale při power play v 60. minutě vyrovnala a v prodloužení jí zajistil výhru Anton Kurjanov. Metallurg předtím zvítězil čtyřikrát za sebou.

Zranil se Salák?

Brankář Alexander Salák z Novosibirsku nedochytal utkání na ledě Spartaku Moskva. V závěru druhé třetiny si bez cizího zavinění natáhl sval a střídal. Hosté vedli až do 59. minuty, nakonec ale Spartaku podlehli 1:2 po samostatných nájezdech.

Útočník Vojtěch Polák si v druhém utkání po sobě připsal gól a asistenci, ale jeho Čerepovec prohrál doma 3:4 po samostatných nájezdech s Minskem. Polák byl jedním ze čtyř hráčů Severstalu, kteří nepřekonali v rozstřelu gólmana běloruského celku Bena Scrivense. V domácí brance vystřídal Jakuba Kováře na nájezdy Roman Smirjagin, jenž inkasoval jediný gól rozstřelu od Alexandra Matěruchina.

Kontinentální hokejová liga:

Spartak Moskva - Novosibirsk 2:1 po sam. nájezdech (za hosty Polášek 0+1), Čeljabinsk - Jekatěrinburg 3:2, Ufa - Barys Astana 5:2, Magnitogorsk - Chanty-Mansijsk 2:3 v prodl. (za domácí Jan Kovář 2+0), Lada Togliatti - Vladivostok 2:3, CSKA Moskva - Dinamo Riga 3:2, Čerepovec - Dinamo Minsk 3:4 po sam. nájezdech (za domácí Polák 1+1), HK Soči - Omsk 2:1 (za hosty Sobotka 0+1), Kazaň - Kunlun Red Star 2:0, Nižnij Novgorod - Novokuzněck 6:1.