Lev má jistou účast v play off KHL, Jan Kovář opět zářil

Aktualizováno 23. 1. 2014 20:30
Nejproduktivnější český hokejista v KHL Jan Kovář se zasloužil dvěma body o dnešní vítězství Magnitogorsku 4:3 v Novokuzněcku
Jan Kovář zaznamenal dvacátou branku v sezoně, na další gól pak nahrál.
Jan Kovář zaznamenal dvacátou branku v sezoně, na další gól pak nahrál. | Foto: Ondřej Kalát/levpraha.cz

Moskva - Hokejisté Lva Praha mají sedm zápasů před koncem základní části KHL jistotu, že si stejně jako v minulé sezoně zahrají play off.

Ačkoli dnes třetí tým tabulky Západní konference nehrál, díky výsledkům ostatních zápasů získal definitivu postupu do bojů o Gagarinův pohár.

Spolu se Lvem si účast play off zajistil i jeho rival ze Západu Doněck, jenž je po výhře 4:2 nad Petrohradem čtvrtý. Jeden gól Donbassu do sítě Alexandra Saláka vstřelil obránce Jan Kolář, jenž se prosadil podruhé v sezoně.

Kovář vstřelil dvacátý gól v sezoně

Nejproduktivnější český hokejista v KHL Jan Kovář se zasloužil dvěma body o vítězství Magnitogorsku 4:3 v Novokuzněcku. Třiadvacetiletý útočník vstřelil svůj dvacátý gól v sezoně a připsal si navíc asistenci.

Kovář se ve 13. minutě podílel na brance Antipina. Sám se pak prosadil 39 sekund před koncem druhé třetiny, kdy dorážkou Mozjakinovy střely zvýšil na 3:0.

Čtvrtý gól přidal na začátku třetí části Platonov, nicméně ze zápasu se ještě stalo drama. Domácí třemi góly snížili, ale na vyrovnání už nedosáhli.

V kanadském bodování patří Kovářovi stále druhé místo za Mozjakinem, ve 47 zápasech nasbíral 62 bodů. Se 42 asistencemi je nejlepším nahrávačem ligy.

Spartak prohrál 14. zápas v řadě

O nový negativní rekord KHL se postaral trápící se Spartak Moskva, jenž podlehl 1:3 Jaroslavli a prohrál čtrnáctý zápas v řadě.

Chabarovsk - Ufa 0:1, Vladivostok - Nižněkamsk 0:1, Novosibirsk - Čeljabinsk 3:2 v prodl., Novokuzněck - Magnitogorsk 3:4 (za hosty Kovář 1+1), Spartak Moskva - Jaroslavl 1:3, Dinamo Minsk - Čerepovec 2:1 po sam. nájezdech, Záhřeb - Atlant Mytišči 4:2, Doněck - Petrohrad 4:2 (za domácí Kolář 1+0).

14. Dinamo Minsk 47 11 4 5 27 87:138 46

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off. Na prvních dvou místech jsou vedoucí týmy divizí.