Kovář dvěma góly zařídil postup a vládne kanonýrům KHL

14. 3. 2014 18:51
Metalurg Magnigorsk díky brance Mozjakina v prodloužení postoupil do druhého kola play off Kontinentální ligy.
Jan Kovář.
Jan Kovář. | Foto: CPA Eduard Erben

Magnitogorsk - Díky dvěma brankám Jana Kováře a vítězné trefě Sergeje Mozjakina oslavil v pátek odpoledne Metalurg Magnitogorsk postup do druhého kola Gagarinova poháru.

Nováčka KHL Admiral Vladivostok dnes Metalurg porazil 4:3 a celkově 4:1 na zápasy. Hladká série to ale nebyla. Poslední tři duely totiž muselo rozhodnout prodloužení.

Kovář, který před sezonou přišel do Magnitogorsku z Plzně, se na postupu svého klubu podílel pěti brankami, což z něj aktuálně dělá spolu s Teemu Lainem nejlepšího střelce play off.

Nejlepší nahrávač základní části soutěže se i díky čtyřem asistencím podílel na rovné polovině všech branek, které zatím Magnitogorsk v play off vstřelil.

Ještě lépe než on je na tom Sergej Mozjakin, který si dnes připsal čtyři kanadské body a s deseti body vládne produktivitě soutěže.

S kým se Metalurg utká v druhém kole zatím není jasné, protože dvě série se ještě hrají. V sérii mezi Ufou a Nižním Novgorodem se po vítězství 4:2 přiblížil k postupu domácí Salavat, který se ujal vedení 3:2 na zápasy. Mečbol si vypracoval i Novosibirsk, kterému v pátém utkání stačil k vítězství v Kazani jediný gól.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 5. zápasy:

Magnitogorsk - Vladivostok 4:3 v prodl. (za domácí Kovář 2+0), konečný stav série 4:1; Ufa - Nižnij Novgorod 4:2, stav série 3:2, Kazaň - Novosibirsk 0:1, stav série 2:3.

Čtvrtfinále Poháru naděje:

Západní konference:

2. zápas: Viťaz Podolsk - Čerepovec 4:5, stav série 0:2,

1. zápas: Dinamo Minsk - Atlant Mytišči 4:1 (za domácí Irgl 0+1),

Východní konference - 1. zápasy:

Chanty-Mansijsk - Omsk 5:1 (za domácí Smoleňák 0+1),Nižněkamsk - Čeljabinsk 3:2 (za domácí Netík 1+1).