reklama

Kovář i Hrachovina dostali čtyři góly a končí. KHL vyvrcholí bez české účasti

Jakub Kovář skončil s Jekatěrinburgem ve čtvrtfinále KHL. Jakub Kovář skončil s Jekatěrinburgem ve čtvrtfinále KHL. autor: Milan Kammermayer
Kontinentální liga vyvrcholí bez českých hokejistů. Ve hře o Gagarinův pohár po dnešním vyřazení Jekatěrinburgu a Barysu Astana už není žádný z nich. V konferenčních finále se utkají Omsk s Ufou a CSKA Moskva s Petrohradem, na jejichž soupiskách Češi chybějí. Český hráč nezíská trofej od roku 2011 teprve podruhé, předtím se to stalo předloni.

Vyřazení nejlepšího týmu Východní konference po základní části Jekatěrinburgu neodvrátil ani brankář Jakub Kovář. Ufa vyhrála pátý čtvrtfinálový duel play off na ledě Avtomobilistu 4:1 a stejným výsledkem ovládla i sérii.

Kovář dostal dva góly v první pětiminutovce a po jednom v dalších dvou třetinách, domácí se prosadili až za stavu 0:4. Nejproduktivnější tým Východní konference pohořel proti šestému nasazenému soupeři střelecky, jen ve dvou utkáních v sérii dali hráči Jekatěrinburgu finskému gólmanovi Juhovi Metsolovi alespoň dva góly.

V brance druhé nasazené Astany inkasoval v pátém čtvrtfinále s Omskem Dominik Hrachovina čtyři góly během 13 minut v druhé třetině. Poté ho vystřídal Henrik Karlsson, který dostal ještě jednu branku, Barys prohrál na ledě Avangardu 3:5 a také pro něj sezona skončila.

Pro Astanu přitom začalo páté utkání slibně. Po dvou brankách Matta Frattina vedla v úvodu druhé třetiny 2:0, ale pak mezi 24. a 37. minutou hosté čtyřmi góly skóre otočili a poslali Hrachovinu na střídačku. Omsk nakonec vyhrál třetí domácí zápas po sobě a do semifinále postoupil poprvé od roku 2012, kdy neuspěl až ve finálové sérii Gagarinova poháru.

Ve finále Východní konference se tak utkají až čtvrtý a šestý tým po základní části. Naopak v Západní konferenci na sebe narazí favorizované celky CSKA a Petrohradu, které v základní části jako jediné v celé soutěži získaly přes sto bodů.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 5. zápasy:

Barys Astana - Omsk 3:5, konečný stav série 1:4; Jekatěrinburg - Ufa 1:4, konečný stav série 1:4.

Semifinálové dvojice: Omsk - Ufa, CSKA Moskva - Petrohrad.

reklama