reklama

Plzeň se bála o výhru: Kolaps v závěru se nám málem vymstil

Reprezentační útočník a centr prvního plzeňského útoku přiznal, že by se podobné selhání ve třetí třetině příště indiánům vymstít. Reprezentační útočník a centr prvního plzeňského útoku přiznal, že by se podobné selhání ve třetí třetině příště indiánům vymstít. autor: CPA
Dlouhých devět let a týden čekali hokejisté Plzně na to, až v semifinále play off vyhrají domácí zápas. Naposledy se jim v sérii proti Zlínu (3:2), který později slavil mistrovský titul.

Plzeň - Dlouhých devět let a týden čekali hokejisté Plzně na to, až v semifinále play off vyhrají domácí zápas. Naposledy se jim to povedlo v sérii proti Zlínu (3:2), který později slavil mistrovský titul.

Až nyní Plzeňáci domácí semifinálové prokletí zlomili, když ve třetím zápase semifinálové série s pražskou Slavií vyhráli 4:2 a ujali se vedení 2:1 na zápasy.

Jsou tak už jen dva kroky od toho, aby po 21 letech postoupili do finále české (československé) nejvyšší soutěže.

Asistent kouče: Neudrželi jsme aktivitu

"První dvě třetiny jsme hráli dobře, chtěli jsme být aktivní, protože jsme věděli, že nemáme tak dobré střední pásmo jako oni. Chtěli jsme si vypracovat přesilovky, což se nám dařilo a dvě jsme využili," řekl po zápase asistent plzeňského trenéra Michal Straka.

"Bohužel ve třetí třetině jsme z té aktivitu ustoupili, ztráceli jsme puky ve středním pásmu, začali jsme se bát o výsledek a Slavia nás potrestala. Naštěstí to pro nás dopadlo šťastným koncem. Tohle se ale už příště nesmí opakovat," dodal starší bratr Martina Straky, který ve 27. minutě vstřelil vítězný gól.

Kovář: Třetí třetina byla hodně špatná

Podobný názor na nezvládnutý závěr zápasu měl i plzeňský útočník Jan Kovář, který přihrál na druhý a třetí gól plzeňského týmu.

"Třetí třetina byla hodně špatná, musíme se z toho poučit do příštího zápasu. Úplně jsme zkolabovali a málem jsme o tu výhru ještě přišli," zdůraznil Kovář.

"Určitě jsme rádi, že se nám vrátili marodi, navíc Ondra Kratěna dal dva góly, jsme moc rádi, že nám pomohli. Jak on, tak Jirka Hanzlík, tak Venca Pletka nám hodně pomohli," dodal centr první řady indiánů.

Vlasák: Špágr řekl, ať si dám ruce do záchodu

Důležitý první gól vstřelil ve 20. minutě v přesilovce Tomáš Vlasák, který čekal na vstřelenou branku dlouhých 12 zápasů.

"Ta pauza bez gólu byla hodně dlouhá, zaplaťpánbůh že se to dneska zlomilo. Špágr (asistent plzeňského trenéra Jaroslav Špaček) už mi dřív radil, abych si spláchl ruce v záchodu, ale stejně to nepomáhalo," smál se Vlasák.

Také on přiznal, že v závěru zápasu si Plzeň zápas zbytečně zkomplikovala. "Malinko jsme tam zazmatkovali, oni snížili na tři dva a dostali se do zápasu. Naštěstí to tam Ondra Kratěna dal do prázdné brány, i když to měl před prázdnou bránou už za stavu tři jedna, ale nedal to," uvedl Vlasák.

Plzeň se tak může v pátek dostat do slibného vedení 3:1 na zápasy, podle Vlasáka to však nebude vůbec jednoduché.

"Slavia má velmi dobře propracovaný systém, je to nejlepší tým, co se týče obrany. Je to opravdu velice těžký soupeř a na každý gól, který jí dáme, se hodně nadřeme," dodal plzeňský útočník, který s hokejem začal právě na Slavii.

Kratěna: Klukům jsem se za tu šanci omluvil

V závěru série s Litvínovem i v úvodních dvou zápasech na ledě Slavie chyběl v sestavě útočník Ondřej Kratěna, jehož návrat na led se povedl na výbornou. Postaral se totiž o dva ze čtyř plzeňských gólů, navíc ve třetí třetině za stavu 3:1 spálil obrovskou šanci.

"Hlavní je výhra, zvlášť po tom, co jsme tu dělali ve třetí třetině. Byla to moje velká chyba, že jsem to nedal do té prázdné brány. Chtěl jsem to tam zamést, bohužel mi to ujelo a musel sem tam dělat tu otočku. Klukům jsem se za to po zápase omluvil," zpytoval Kratěna svědomí.

Po zápase si pochvaloval především kulisu, jakou předvedli plzeňští fanoušci.

"Je to nádherné, je za odměnu hrát před takovou kulisou. Bude to ale ještě pořádná šichta, pořád musíme vyhrát ještě dva zápasy, což proti Slavii nebude vůbec lehké. Oni brání za každého stavu, dostat se do šancí je obrovsky těžké," dodal.

Weissmann: Z konce zápasu se odrazíme

Naopak asistent trenéra Slavie Ondřej Weissmann smutnil, že jeho tým nezvládl poslední půlminutu první třetiny, v níž jeho tým inkasoval úvodní dva góly.

"To utkání se rozhodlo v poslední minutě první třetiny, kdy jsme udělali hloupý faul, a v oslabení jsme dostali gól. Pak jsme šest sekund před koncem třetiny prohráli buly v naší třetině a dostali další. Plzeň se dostala na koně a pak nás ve druhé třetině přehrávala," přiznal.

"Jsem ale rád, že jsme se ve třetí třetině dokázali vrátit do zápasu a trochu to zdramatizovali, na vyrovnání už jsme ale měli málo času. Je to ale dobrý signál do zítřejšího zápasu," doplnil Weissmann.

reklama