Kovář nedostal v KHL podruhé za sebou ani gól

31. 10. 2014 17:34
Jakub Kovář z Jekatěrinburgu vychytal v KHL druhou nulu za sebou, když neinkasoval proti Čeljabinsku a jeho spoluhráč Jakub Petružálek přihrál na jediný gól zápasu.
Jakub Kovář
Jakub Kovář | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva - Jakub Kovář z Jekatěrinburgu vychytal v Kontinentální hokejové lize druhou nulu za sebou. Český reprezentační brankář neinkasoval v domácím utkání proti Čeljabinsku a jeho spoluhráč Jakub Petružálek přihrál v 46. minutě na jediný gól zápasu.

Kovář zastavil 24 střel Čeljabinsku a gól nedostal potřetí v sezoně, všechna čistá konta udržel v říjnovém programu. Nejlepším brankářem ligy v této statistice je s čtyřmi nulami Stanislav Galimov z CSKA Moskva, Kovář se nyní zařadil do první pětice.

Útočník Lukáš Kašpar z Chanty-Mansijsku vstřelil vítěznou branku v utkání v Ufě, kde hosté vyhráli 3:1. Černá série Salavatu Julajev se tak prodloužila na pět porážek, z toho tři doma. Kašpar osmým gólem v sezoně zvýšil v 17. minutě na 2:0. Skóroval také obránce Jan Kolář, který využitou přesilovkou pomohl Vladivostoku k výhře 4:3 v Záhřebu.

Kontinentální hokejová liga:

Barys Astana - Nižněkamsk 6:5 po sam. nájezdech, Omsk - Lada Togliatti 1:0, Jekatěrinburg - Čeljabinsk 1:0 (čisté konto Jakub Kovář, Petružálek 0+1), Ufa - Chanty-Mansijsk 1:3 (za hosty Kašpar 1+0), HK Soči - Jokerit Helsinky 3:2 po sam. nájezdech, Jaroslavl - Dinamo Riga 4:1, Atlant Mytišči - Novokuzněck 4:2, Dynamo Moskva - Petrohrad 4:3 v prodl., Slovan Bratislava - Chabarovsk 1:3, Záhřeb - Vladivostok 3:4 (za hosty Kolář 1+0).