Kovář bodoval i ve svém čtvrtém zápase na farmě. Z výhry se však radoval Nečas

3. 11. 2018 9:38
Kovář má na kontě ze čtyř utkání pět bodů za tři branky a dvě přihrávky.
Martin Nečas
Martin Nečas | Foto: Lukáš Caha

Charlotte - Český hokejový útočník Jan Kovář se bodově prosadil i ve čtvrtém vystoupení na farmě Bostonu v Providence v nižší AHL, kde bojuje o kontakt v NHL. Při porážce Bruins v pátečním utkání na ledě Charlotte 3:4 si osmadvacetiletý centr připsal gól a asistenci.

Kovář ve čtvrté minutě dostal Providence do vedení 1:0, ale záložní tým Caroliny i s devatenáctiletým českým útočníkem Martinem Nečasem v sestavě otočil stav do 36. minuty na 4:1. Kovář při finiši Providence asistoval 83 vteřin před koncem u branky Jordana Szwarze na 3:4.

Kovář bojuje v Providence o možnost vybojovat si premiéru v NHL. Po pěti letech strávených v Magnitogorsku v KHL podepsal roční jednocestnou smlouvu na dva miliony dolarů s New York Islanders, ale do kádru se nedostal a klub s ním předčasně ukončil kontrakt.