Kovář pokračuje v bodové sérii, proti Omsku vstřelil vítězný gól

27. 9. 2016 18:04
Hokejový útočník Jan Kovář bodoval v KHL poosmé za sebou a gólem a asistencí nasměroval Magnitogorsk k výhře nad Omskem. V dalším utkání proti sobě nastoupili brankáři Alexandr Salák a Pavel Francouz, jejich přímý souboj skončil po prodloužení nerozhodně.
V prvních šesti zápasech sezony získal Kovář pouze jediný bod, v posledních osmi duelech ovšem má dvě branky a deset asistencí. | Foto: Ondřej Kalát/levpraha.cz

Moskva - Jan Kovář byl díky vítěznému gólu a asistenci strůjcem výhry hokejistů Magnitogorsku 3:0 na ledě lídra Východní konference KHL Omsku. Český útočník bodoval už v osmém utkání za sebou a v této sérii zaznamenal dohromady dvě branky a deset finálních přihrávek. V prvních šesti zápasech sezony přitom Kovář získal jediný bod.

Metallurg zvítězil v Omsku podruhé ve dvou dnech a po celkově čtvrtém tříbodovém triumfu v řadě se k Avangardu přiblížil v tabulce na jediný bod.

Kovář otevřel skóre v 9. minutě, kdy po přihrávce Sergeje Mozjakina vstřelil třetí gól v sezoně. Ještě před koncem první třetiny si obě hvězdy prvního útoku role vyměnily. Ve třetí dvacetiminutovce završil skóre obránce Viktor Antipin, který si v zápase rovněž připsal bilanci 1+1. V pondělí Magnitogorsk zvítězil v Omsku 3:1.

Souboj českých brankářů Alexandra Saláka a Pavla Francouze v duelu mezi Novosibirskem a Čeljabinskem skončil v základní hrací době 1:1 a nezměnilo to ani prodloužení. Salák pak na nájezdy přepustil místo v brance Alexeji Krasikovovi, který neinkasoval, zatímco Francouze překonali dva hráči. Sibir si tím před Traktorem upevnil třetí místo ve Východní konferenci.

Kontinentální hokejová liga:

Novokuzněck - Ufa 0:3, Novosibirsk - Čeljabinsk 2:1 po sam. nájezdech, Omsk - Magnitogorsk 0:3 (Jan Kovář 1+1), Čerepovec - Chabarovsk 2:1, Nižnij Novgorod - Jekatěrinburg 2:1, CSKA Moskva - Kunlun Red Star 3:0, HK Soči - Barys Astana 3:6, Petrohrad - Vladivostok 3:2 po sam. nájezdech, Spartak Moskva - Chanty-Mansijsk 2:3.