Kovář přihrál Mozjakinovi na 250. gól v KHL, Štěpánek má nulu

18. 9. 2015 21:25
Útočník Jan Kovář přihrál v dnešním utkání Magnitogorsku s Novosibirskem na rekordní gól Sergeji Mozjakinovi. První nulu v sezoně zaznamenal Jakub Štěpánek v brance Čerepovce, jenž vychytal v souboji nejhorších týmů soutěže vítězství 2:0 v Togliatti. K souboji českých gólmanů došlo v Jekatěrinburgu, kde se domácí Jakub Kovář radoval z výhry 3:2 po prodloužení nad Omskem Dominika Furcha.
Jan Kovář s Mozjakinem a Zaripovem
Jan Kovář s Mozjakinem a Zaripovem | Foto: Lev Praha

Moskva - Útočník Jan Kovář přihrál v dnešním utkání Magnitogorsku s Novosibirskem na rekordní gól Sergeji Mozjakinovi. Kapitán Metallurgu se stal prvním hráčem, jenž nastřílel 250. branek v Kontinentální hokejové lize. Magnitogorsk vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech.

Kovář nahrál na obě branky Metallurgu. Na jubilejním zápisu se podílel krátce po zahájení druhé třetiny, když po přejetí útočné modré předal puk Mozjakinovi. Nejproduktivnější hráč v historii soutěže napřáhl a poprvé překonal českého gólmana Alexandra Saláka v brance Novosibirsku, jemuž se nepovedlo puk zachytit do lapačky.

Druhou branku Metallurgu vstřelil další člen elitního útoku Danis Zaripov, jemuž přihráli Mozjakin s Kolářem. Zaripov poté rozhodl i maratonskou sérii nájezdů.

První nulu v sezoně zaznamenal Jakub Štěpánek v brance Čerepovce, jenž vychytal v souboji nejhorších týmů soutěže vítězství 2:0 v Togliatti. Štěpánek zlikvidoval 23 střel Lady.

K souboji českých gólmanů došlo v Jekatěrinburgu, kde se domácí Jakub Kovář radoval z výhry 3:2 po prodloužení nad Omskem Dominika Furcha. V sestavě Avangardu chyběl druhý nejproduktivnější hráč soutěže Vladimír Sobotka, jenž si v pondělním utkání proti Soči poranil koleno.

Kontinentální hokejová liga:

Chanty-Mansijsk - Barys Astana 1:0, Čeljabinsk - Vladivostok 2:1 po sam. nájezdech, Jekatěrinburg - Omsk 3:2 v prodl. (za domácí Koukal 0+1), Magnitogorsk - Novosibirsk 3:2 po sam. nájezdech (za domácí Kovář 0+2), Ufa - Novokuzněck 4:1, Lada Togliatti - Čerepovec 0:2 (čisté konto Štěpánek), Kazaň - CSKA Moskva 6:3, Nižněkamsk - Chabarovsk 3:2 (za hosty Zohorna 0+1), HK Soči - Nižnij Novgorod 0:1, Jaroslavl - Dinamo Minsk 4:0.