Lev udolal Jaroslavl, Koukal si připsal gól a asistenci

26. 10. 2013 15:59
Český útočník Jan Kovář přispěl v Kontinentální hokejové lize gólem k vítězství Magnitogorsku 2:1 nad Astanou.
Lev začal další trip důležitou výhrou v Jaroslavli
Lev začal další trip důležitou výhrou v Jaroslavli | Foto: Aktuálně.cz

Moskva - Hokejisté Lva Praha vyhráli v Kontinentální lize na ledě Jaroslavle 2:0 a díky tomu se udrželi v Západní konferenci na pozicích pro play off.

O branky se postarali v přesilovkách kanadský bek Marc-André Gragnani a švédský útočník Patrik Zackrisson. Finský gólman Petri Vehanen udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Lev ukončil čtyřzápasové čekání na plný bodový zisk a navázal na pondělní domácí výhru nad Dinamem Riga 2:1 po samostatných nájezdech, která ukončila předchozí sérii tří utkání bez bodu. Druhý ze série čtyř venkovních duelů čeká jediného českého účastníka KHL v pondělí od 16:00 SEČ v Čerepovci.

V úvodu byl aktivnější domácí Lokomotiv, ale otevřít skóre mohli v páté minutě Zackrisson s Thörnbergem. Lev se pak neprosadil při Butově vyloučení, ale v 16. minutě při Peretjaginově trestu už se trefil Gragnani. Na druhé straně po přečíslení nezamířil přesně Averin.

Po Kapustinově faulu hráli hosté už třetí početní výhodu, Lev sice překonal gólman Sanforda, ale branka neplatila. Kapitán Novotný dorazil puk bruslí a sudí Baluška s Gofmanem po konzultaci s videorozhodčím gól neuznali.

Lokomotiv si ve druhé části také už zahrál v početní výhodě a po polovině utkání měl při trestu O'Byrneho velkou šanci vyrovnat Gorochov, ale Vehanen jej skvěle vychytal. Pražanům se přesilovky dařily a při vyloučení Trunjova úspěšně dorazil puk po střele O'Byrneho Zackrisson, který mohl vzápětí přidat i další gól.

Další možnost Lva měl na konci druhé části Vrána a v úvodu závěrečného dějství zlikvidoval Sanford Tatíčkovu ránu. Lev kontroloval náskok, který mu v 54. minutě pomohl udržet Vehanen. Zlikvidoval totiž samostatný únik Buta. V závěru hosté odolali i při Němcově vyloučení na pět minut a do konce utkání.

Kovář pomohl gólem k výhře

Český útočník Jan Kovář přispěl gólem k vítězství Magnitogorsku 2:1 nad Astanou. Mezi střelce se podruhé v sezoně zapsal i obránce Marek Trončinský, jehož Chanty-Mansijsk ale prohrál 3:6 s Nižněkamskem, za který gólem a asistencí kontroval Petr Koukal. Skóroval také Marek Kvapil z Dynama Moskva.

Kovář otevřel skóre přesně po osmnácti minutách hry střelou od modré čáry. Barys však srovnal už za tři čtvrtě minuty, kdy se trefil Brandon Bochenski. Vítězství zařídil Metallurgu přesilovkovým gólem v úvodu poslední třetiny Chris Lee.

Trončinský snížil v polovině utkání skóre na 1:3, Jugru ale doma k obratu nenastartoval. Brzy se dvakrát trefil Bogdan Jakimov a na 6:1 pro Nižněkamsk upravil tečí střely Oskara Osaly v 46. minutě Koukal. Až poté Chanty-Mansijsk zkorigoval skóre na konečných 3:6.

Dynamo Moskva, za které vstřelil Kvapil poslední gól zápasu deset minut před koncem, vyhrálo jasně 5:1 nad Novosibirskem a dostalo se do čela Západní konference před Petrohrad. Ten zdolal po nájezdech 4:3 Dinamo Riga. Při rozstřelu vyzrál na brankáře lotyšského týmu Jakuba Sedláčka jen Viktor Tichonov, neuspěl mimo jiné i Roman Červenka.

Kontinentální hokejová liga:

Lokomotiv Jaroslavl - HC Lev Praha 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Gragnani (Ševc, Klepiš), 34. Zackrisson (O'Byrne, Azevedo). Rozhodčí: Baluška, Gofman - Golovjov, Šeljanin. Vyloučení: 7:5, navíc Němec (Lev) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 8994.

Jaroslavl: Sanford - Ljubuškin, Gorochov, Holös, Vasiljev, Višněvskij, Zotov, Pereťagin, Jakovlev - Apalkov, Averin, Plotnikov - Černikov, Ullström, Petrov - But, Kapustin, Galimov - Truňov, Chlopotov, Malcev. Trenér: Pjotr Vorobjov.
Lev: Vehanen - Nakládal, Ševc, O'Byrne, Jaakola, Němec, Gragnani, Humphries - Klepiš, Azevedo, Novotný - Řepík, Vrána, Birner - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Cingel, Tatíček, Ridderwall - Pacovský. Trenér: Kari Jalonen.

Omsk - Čeljabinsk 1:2 po sam. nájezdech
Barys Astana - Magnitogorsk 1:2 (za hosty Kovář 1+0)
Chanty-Mansijsk - Nižněkamsk 3:6 (Trončinský 1+0 - Koukal 1+1)
Jekatěrinburg - Ufa 7:4
Čerepovec - Slovan Bratislava 2:0
Dynamo Moskva - Novosibirsk 5:1 (za domácí Kvapil 1+0)