Kovář rozhněval O2 arenu a řekl: Lev hraje hokej jako Zlín

FOTO Vyšlehly plameny a Lev ve finále spálil Magnitogorsk
Lev Praha připravil pro diváky překvapení, každý našel na své sedačce speciální finálové tričko.
Fanoušci, kteří zavítali do pražské O2 arény, pomohli vylepšit rekord Kontinentální hokejové ligy na 16 435 diváků.
Dosavadní maximum, které měl v držení také Lev, bylo překonáno o 118 návštěvníků.
Domácí měli skvělý nástup do utkání.
Adam Sušovský Adam Sušovský
22. 4. 2014 23:09
"Hokej Lva? Brání, využívá šance. Jako Zlín v extralize, akorát v lepším podání," řekl po prohře útočník Magnitogorsku Jan Kovář. Fanoušci na něj během utkání pískali.

Praha - S krví v očích dohrával každý souboj, nedal jedinému lvu nic zadarmo a už v první třetině ho za to O2 arena vypískala. Měla ho plné zuby.

Jan Kovář se po utkání cítil zvláštně. Přijel do Prahy, kde mu většinou během zápasů reprezentace všichni tleskají, jenže teď ho tady nemají rádi. Hraje finále Kontinentální ligy a nosí dres Magnitogorsku, to se v těchto dnech neodpouští. Navíc už v první třetině ostře sundal k ledu domácí jedničku Petri Vehanena.

Tohle finále má říz, je plné emocí i ostrých soubojů a česká hvězda Mettalurgu je středem pozornosti.

Ke spokojenosti rekordní návštěvy KHL byl dnes ale on tím smutným. Lev tuhle fantastickou bitvu gólem 23 vteřin před koncem vyhrál a ujal se vedení v sérii 2:1 na zápasy.

"Hrajou fakt dobře. Přirovnal bych to ke Zlínu v extralize. Akorát v lepším podání samozřejmě," řekl pak Kovář.

Zdá se, že vás navíc zase vychytal gólman Petri Vehanen. Je fakt tak dobrý?
Já nevím. Nestarám se o něj, hraju si svoje.

Vždyť jste si hned v první třetině nájezdem do něj znepřátelil celou arénu.
On šel do mě prvně. Já do něj jen strčil a on tam pak sebou takhle hodil. Na druhou stranu na to má právo, je to gólman a je chráněný. Byla to moje blbost.

Za to se do vás okamžitě pustil váš spoluhráč z reprezentace Jiří Novotný. Co jste si vyříkávali?
Nevím, jestli se pustil, ale něco jsme si řekli.

Dolehla na vás atmosféra a to, že většina lidí byla spíše proti vám?
Nebudu říkat, že ne. Byl jsem ze začátku hodně nervózní. Až emoce ze hry to ze mě odstřihly. Dolehlo to na mě a slyšel jsem, že na mě lidé křičí. Někdy jsem se zasmál, byli vtipní. Někdy mě to, co křičeli, zamrzelo.

O zápas jste přišli 23 vteřin před koncem, bolí to hodně?
Je to hokej, to se stává. Tahali jsme celý zápas za kratší konec, zasloužili jsme si to.

Přitom jste necelé dvě minuty před koncem vyrovnali na 2:2 a vypadalo to na prodloužení.
Je to škoda. Velká škoda. Ale pořád je to jen 1:2, musíme být prostě ještě lepší a vyhrát tady. Ale byli celý zápas lepší.

Je Lev fakt tak dobrý?
Sílu soupeře musíme uznat, jsou dobří. My proti tomu musíme hrát tak jako u nás. Hrají dobře dozadu. Čekají na své šance a ty využívají. Hrají stejně jako Zlín v extralize. Akorát samozřejmě v lepším podání. Styl je stejný.