Kovář s Filippim pomohli góly k vítěznému obratu Magnitogorsku

8. 12. 2016 17:58
Útočníci Jan Kovář a Tomáš Filippi pomohli k vítěznému obratu Magnitogorsku v dnešním utkání Kontinentální hokejové ligy proti Vladivostoku. Oba Češi si připsali shodně gól a asistenci a přispěli k vítězství Metallurgu 5:3.
Jan Kovář.
Jan Kovář. | Foto: Lukáš Caha

Moskva - Favorizovaný Magnitogorsk musel v dnešním zápase Kontinentální hokejové ligy dvakrát dohánět vedení hostů z Vladivostoku. Admiral na ledě nejlepšího týmu Východní konference vedl 1:0 a ve druhé třetině dokonce 3:1. Pak však začal obrat domácích, v němž hráli důležitou roli oba čeští útočníci.

český útočník Jan Kovář 70 sekund před koncem druhé části v přesilovce dorážkou zblízka snížil na 2:3 a vstřelil osmnáctý gól v sezoně. Skóre srovnal ve 49. minutě Tomáš Filippi, jehož bekhendové nahození zpoza branky si srazil bruslí do sítě jeden z hráčů Vladivostoku. Účastník letošního mistrovství světa měl velký podíl také na vítězném zásahu Alexandra Sjomina v čase 58:53, jemuž přihrál chytře zadovkou před odkrytou branku.

Skóre o 27 sekund později uzavřel na konečných 5:3 Jevgenij Timkin po asistenci Kováře, jenž vybojoval puk za brankou. Nejproduktivnější český hokejista v lize si vylepšil bilanci v sezoně na 46 bodů (18+28) z 38 zápasů a posunul se na třetí místo tabulky produktivity KHL.

Kontinentální hokejová liga:

Čeljabinsk - Chabarovsk 3:1, Magnitogorsk - Vladivostok 5:3 (za domácí Kovář a Filippi oba 1+1), Ufa - Kunlun Red Star 4:5 po sam. nájezdech,

17:00 Čerepovec - Jaroslavl, Nižnij Novgorod - Lada Togliatti,

17:30 CSKA Moskva - Viťaz Podolsk, HK Soči - Kazaň, Jokerit Helsinky - Slovan Bratislava, Petrohrad - Dynamo Moskva, Spartak Moskva - Nižněkamsk,

18:30 Dinamo Riga - Záhřeb.