Kovář v KHL inkasoval po 209 minutách

24. 1. 2014 16:30
Český brankář Jakub Kovář po třech zápasech bez vstřelené branky inkasoval, Avtomobilist ale přesto vyhrál.
Jakub Kovář.
Jakub Kovář. | Foto: CPA Eduard Erben

Jekatěrinburg - Po dlouhých 209 minutách dokázali odčarovat neprůstřelnost českého brankáře Jakuba Kováře soupeři v Kontinentální lize.

Brankář Avtomobilistu, který udržel tři čistá konta v řadě a KHL ho vyhlásila brankářem týdne, dnes kapituloval před dvěma střelci Barysu Astana, jenž ale i tak prohrál v Jekatěrinburgu 2:6.

O čisté konto Kovář přišel trochu paradoxně při přesilovce svého týmu, když obraně unikl Brandon Bochanski a nadvakrát českého reprezentanta překonal.

Ve třetí třetině pak už za rozhodnutého stavu Kováře ještě dokázal překonat Mike Lundin.

Avtomobilist nicméně i tak pokračuje ve skvělé jízdě, když z posledních patnácti utkání prohrál jen tři a jen jednou nebodoval.

Dnes se v programu KHL představil i český účastník Lev Praha, který uspěl na ledě silné Kazaně (více čtěte ZDE).

Kontinentální hokejová liga:

Chanty-Mansijsk - Omsk 2:1, Jekatěrinburg - Barys Astana 6:2, Nižnij Novgorod - Slovan Bratislava 2:3, Dynamo Moskva - Dinamo Riga 2:4, Kazaň - Lev Praha 2:3 po sam. nájezdech.