Kovář vychytal 43 zákroky Jandačův Magnitogorsk

25. 10. 2018 18:43
Svěřencům trenéra Josefa Jandače nebyla nic platná ani drtivá střelecká převaha, vítězný tým vyslal na branku jen 17 střel.
Jakub Kovář, brankář Avtomobilistu Jekatěrinburg
Jakub Kovář, brankář Avtomobilistu Jekatěrinburg | Foto: ČTK

Moskva - Suverénní lídr Kontinentální hokejové ligy Jekatěrinburg porazil i díky 43 zákrokům gólmana Jakuba Kováře Magnitogorsk 5:3 a ve dvaadvacátém zápase sezony si připsal jednadvacáté vítězství. Svěřencům trenéra Josefa Jandače nebyla nic platná ani drtivá střelecká převaha, vítězný tým vyslal na branku jen 17 střel.

Jekatěrinburg se hostům vyrovnal ve střelecké aktivitě jen v první třetině, ale byl výrazně efektivnější než soupeř a vypracoval si vedení 3:0. Po třetím gólu v brance Magnitogorsku Vasilije Košečkina vystřídal Arťom Zagidulin, který v dalším průběhu mnoho práce neměl. Ve druhé i třetí třetině na něj domácí hokejisté vyslali vždy jen dvě střely.

Metallurg díky tomu zápas zdramatizoval, když snížil na 2:3 a ve 48. minutě na 3:4. Třetí výhru Jekatěrinburgu za sebou po premiérové porážce s Astanou z minulého týdne stvrdil 20 sekund před závěrečnou sirénou trefou do prázdné branky Jegor Milovzorov.

Výhru slavil i další český gólman. Alexander Salák, který nastoupil za Jaroslavl po více než měsíční zdravotní pauze, vychytal druhé čisté konto v sezoně a pomohl porazit Čeljabinsk 1:0 v prodloužení. Jediný gól dal v 63. minutě v přesilovce Petri Kontiola. Salák kryl všech 19 střel hokejistů Traktoru