Kovářovy body nestačily, Magnitorgorsk v semifinále podlehl Ufě

27. 3. 2016 16:18
Jan Kovář.
Jan Kovář. | Foto: Ondřej Kalát/levpraha.cz

Ufa - Hokejisté Ufy porazili Magnitogorsk 3:2 a v semifinále play off Kontinentální ligy snížili na 1:2 na zápasy. Hosté sice vyhráli první třetinu, v níž si český útočník Jan Kovář připsal gól a asistenci, ale náskok neudrželi.

Kovář ve 14. minutě přihrál v útočné třetině Sergeji Mozjakinovi, který prudkou ránou mezi kruhy vyrovnal na 1:1. O pět minut později v přesilovce skóroval po dorážce vlastní střely zblízka český reprezentant, jenž vstřelil šestý gól v letošním play off. Celkem má na kontě 15 bodů a náleží do elitní pětice v kanadském bodování.

Ufa ale dokázala stav otočit a získat první semifinálový bod. V polovině zápasu vyrovnal Nikolaj Prochorkin a v 58. minutě rozhodl druhým gólem v utkání finský obránce Sami Lepistö. Čtvrtý zápas se v Ufě hraje v úterý, pak se série vrátí do Magnitogorsku.