Kovářův gól Magnitogorsk od další porážky nezachránil

26. 9. 2017 19:32
Nejproduktivnější český hráč uplynulých čtyř ročníků soutěže si připsal pátou branku v sezoně. Metallurgu se nedaří, z posledních šesti utkání odešel pětkrát poražen.
Jan Kovář.
Jan Kovář. | Foto: Michal Eger

Moskva - Útočník Jan Kovář dal jediný gól Magnitogorsku, který dnes v Kontinentální hokejové lize podlehl doma Kazani 1:2. Nejproduktivnější český hráč uplynulých čtyř ročníků soutěže si připsal pátou branku v sezoně. Metallurgu se nedaří, z posledních šesti utkání odešel pětkrát poražen.

Kovářův bratr Jakub vychytal Jekatěrinburgu vítězství nad Nižněkamskem 4:3 po samostatných nájezdech. Jeho tým přišel v poslední třetině o dvougólový náskok, ale rozstřel ovládl jednoznačně 3:1. Mezi neúspěšnými exekutory Nižněkamsku byl i Robin Hanzl, který v druhé třetině asistoval u první branky hostů. Kovář zaznamenal za 65 minut hry 33 úspěšných zákroků.

Nižněkamsk prohrál po sérii pěti vítězství a na druhém místě Východní konference má už tříbodovou ztrátu na vedoucí Kazaň.

Kontinentální hokejová liga:

Čeljabinsk - Ufa 3:2, Jekatěrinburg - Nižněkamsk 4:3 po sam. nájezdech (za hosty Hanzl 0+1), Magnitogorsk - Kazaň 1:2 (za domácí Kovář 1+0), Lada Togliatti - HK Soči 2:1 v prodl.