reklama

Krach mužů zachránilo mládí. Juniorka Třince je mistrem republiky

Nejlepším útočníkem turnaje byl zvolen Lukáš Jašek, jenž si ve čtyřech zápasech připsal 11 kanadských bodů. Nejlepším útočníkem turnaje byl zvolen Lukáš Jašek, jenž si ve čtyřech zápasech připsal 11 kanadských bodů. autor: ČTK
Co se nepovedlo mužům, povedlo se juniorům. Slezský hokejový klub z Třince přecijen slaví mistrovský titul, historicky první v této kategorii. Mladí Oceláři na finálovém turnaji v Litoměřicích postupně porazili všechny soupeře. Ve finále jim podlehla pražská Sparta vysledkem 2:4.

Litoměřice – Co se nepovedlo mužům, povedlo se juniorům. Slezský hokejový klub z Třince přeci jen slaví mistrovský titul. Mladí Oceláři na finálovém turnaji DHL extraligy juniorů v Litoměřicích postupně porazili všechny soupeře. Ve finále jim podlehla pražská Sparta výsledkem 2:4.

Premiérově se závěrečná fáze ligy odehrála formou turnajového klání "každý s každým". A Třinečtí jím prošli jako nůž máslem. Ve čtyřech utkáních inkasovali deset gólů, sami jich pak vstřelili šestadvacet. Vidět byla zejména jedna formace. Útok ve složení bratří Kovařčíků spolu s Lukášem Jaškem soupeře deptal svou pohodou a akcemi jako z exhibic.

Tým vedený bývalým vynikajícím hráčem Václavem Varaďou tak poprvé v klubové historii pozvedl nad hlavu pohár Karla Guta. "Tohle je můj tým, moji kluci, na kterých mi ohromně záleží. Skvělá parta, které děkuju, že pro mě, jako pro trenéra, tak tvrdě makali," řekl po zápase viditelně dojatý tvrďák.

Hráči s drakem na prsou také jednoznačně opanovali udílení individuálních cen. Nejlepším útočníkem turnaje byl zvolen Jašek, nejlepším brankářem Dudáček a nejlepším střelcem Michal Kovařčík.

Takto vypadal radost třineckých mladíků přímo na ledě:

Gratulujeme juniorům HC Oceláři Třinec, kteří po finálové výhře 4:2 nad Spartou slaví titul mistrů republiky! Jak vypadala v Litoměřicích jejich bezprostřední radost na ledě a v kabině?

Zveřejnil(a) Hokej dne 1. duben 2016

Finálový turnaj hokejové extraligy juniorů v Litoměřicích:

Finále:

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 4:2 (2:1, 1:1, 1:0).

O 3. místo:

HC Vítkovice Steel - HC Plzeň 1929 5:3 (1:2, 2:1, 2:0).

reklama