reklama

Král odchází do prvoligové Boleslavi

Mladá Boleslav - Zkušený hokejový útočník Richard Král opouští extraligovou Plzeň a bude hrát první ligu za Mladou Boleslav.

O příchodu šestatřicetiletého hráče, který v nejvyšší soutěži odehrál 816 zápasů a v historickém pořadí je s tímto počtem sedmý, informovalo v pondělí vedení středočeského klubu.

Král přišel do Plzně před začátkem sezony, předtím působil ve Zlíně, Třinci a Pardubicích. Za Lasselsberger odehrál 21 utkání, v nichž vstřelil dvě branky a u tří gólů asistoval. S celkovým počtem 814 bodů, z toho je 335 branek, byl nejproduktivnějším aktivním hokejistou v extralize.

"Důvodem příchodu Richarda Krále je skutečnost, že jsme do mužstva potřebovali získat zkušeného hráče," uvedl mladoboleslavský sportovní ředitel Antonín Miškovský v tiskové zprávě.

"Král má bohaté extraligové zkušenosti. Smlouvu má v Mladé Boleslavi od 1. ledna do 30. dubna 2007 s tím, že po sezoně je možné ji prodloužit," dodal.

Cílem Mladé Boleslavi je vyhrát první ligu a postoupit mezi elitu. Král, který nový dres poprvé oblékne 3. ledna v domácím utkání proti Kometě Brno, by v tom případě mohl svou extraligovou bilanci ještě rozšířit.

V Plzni měl Král dvouletou smlouvu, vedení klubu s ním ale nebylo spokojeno.

"Výkony Richarda Krále jsou pro mě zklamáním. Brali jsme ho jako zkušeného středního útočníka, který v loňské sezóně dosáhl přes 30 kanadských bodů, což by pro nás bylo obrovským přínosem," prohlásil krátce před hráčovým odchodem na klubovém webu prezident Lasselsbergeru Tomáš Král.

Také generální manažer klubu Luboš Koželuh uvedl, že Král odchází především proto, že nenaplnil představy plzeňského vedení o přínosu pro tým.

"Když jsme si ho vybírali, nebylo jisté, zda u nás zůstanou Kracík se Šindelem, s nimiž jsme počítali jako s prvními dvěma centry. Nyní, když se Kracík uzdravil a přišel navíc Tomáš Divíšek ze Slavie, už pro nás není Král až tak nepostradatelný. Proto jsme se ho po konzultaci s trenéry rozhodli pustit do Boleslavi," řekl v pondělí Koželuh.

Sám útočník přiznal, že o možnosti opustit Plzeň jednal asi týden. "Měl jsem nabídky, a to i ze zahraničí. Já ale preferoval domácí soutěž. A v Mladé Boleslavi je znát motivace, klub má za cíl prvoligovou soutěž vyhrát. To je i pro mě motivující," řekl Král spolupracovníkovi ČTK.

Věří, že ve městě automobilů dokáže, že ještě nepatří do starého železa. "Mám chuť ukázat jak něco osobního, tak i něco s mančaftem. Právě Boleslav ty ambice má. Proto je to jeden z klubů, které jsem při svém rozhodování preferoval," podotkl.

Odchovanec pardubického hokeje přiznal, že jeho situace v Plzni se změnila s příchodem Jiřího Kučery na střídačku Lasselsbergeru. Na západ Čech si jej totiž přivedl jeho předchůdce Marek Sýkora.

"Chtěl jsem hrát dobrý hokej a s Plzní se dostat do play off. Bohužel i po výměně trenérů se má pozice změnila a dopadlo to tak, jak to dopadlo," pokrčil rameny. Přesto i nadále fandí svým dnes již bývalým spoluhráčům a věří, že Plzeň se nakonec do vyřazovacích bojů dostane.

V novém dresu se Král poprvé objeví až po Novém roce. Momentálně má totiž problémy s nataženými vazy v rameni.

reklama