Králem Prahy je Sparta, Slavia dostala krutou lekci

Fanoušci Sparty mohou slavit demolici odvěkého rivala.
Tenhle obrázek je výjimečný. Moc často se v pátek večer nestávalo, aby stál slávista takhle blízko Tomáši Pöpperlemu.
Sparta totiž celých šedesát minut Slavii válcovala. Lépe bruslila, byla blíže u puku. Na ledě si dělala, co chtěla. Živě to přitom vidělo v hale téměř dvanáct tisíc fanoušků - padl tedy letošní divácký rekord extraligy.
A tak jediným ukazatelem, ve kterém byla Slavia lepší, byla statistika hitů. Obránci sešivaných jich rozdali 22. Oproti 9 Sparty.
Slavia byla plnější také ve sbírání trestných minut. Zatímco Sparta hrála v oslabení jen dvakrát, Slavia hned šestkrát.
Adam Sušovský Adam Sušovský
11. 10. 2013 20:29
Reportáž ze zápasu 11. kola hokejové extraligy mezi Slavií a Spartou.

Praha - Hokejisté Sparty smetli před rekordní návštěvou této sezóny 11 716 diváků v 11. kole Slavii na jejím ledě 6:0 a vítězstvím v prvním extraligovém derby letošního ročníku ukončili dvouzápasovou minisérii porážek.

Za vítěze se trefili Rachůnek, Buchtele, dvakrát Hlinka, Pech a také kanonýr Ton. Sešívaní se  propadli na čtvrtou pozici, Sparta jde na druhé místo. Do čela se probily Pardubice, o dalších zápasech více ZDE!

O naprosté dominanci Sparty svědčil i poměr střel na bránu, který Sparta proti nejlépe bránícímu týmu v soutěži vyhrála v hokeji drtivým rozdílem celkově 35:14. Jen v první třetině 13:1.

Furch šel letos poprvé z brány. Už v polovině zápasu

"Sparta hrála od začátku velice dobře, byla rychlejší a více na puku. My jsme se k ničemu nedostali. Hosté zápas jednoznačně a poměrně v klidu vyhráli," musel po zápase smutně uznat trenér Slavie Vladimír Růžička.

Rachůnek otevřel skóre zápasu už v 11. minutě, dvakrát pak Furcha zachránila tyč. Sparta tak utkání definitivně zlomila až brutálním nástupem do druhé třetiny. V rozmezí třinácti minut zvýšili už na 5:0 Buchtele, Hlinka a Ton a jindy bezchybný gólman Slavie Furch šel z brány.

"Koncentrovaný výkon, zasloužené vítězství"

Ani změna v brankovišti ale zoufalou Slavii nenastartovala. Sparta derby zcela zaslouženě a naprosto jednoznačně ovládla, skóre navíc dvě minuty před koncem pečetil na 6:0 Lukáš Pech.

"Na dnešní derby jsme se celý týden pečlivě připravovali a určitě jsme podali velice koncentrovaný týmový výkon. Vyhráli jsme zaslouženě," prohlásil asistent trenéra Sparty Zdeněk Moták.

11. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 0:6 (0:1, 0:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. I. Rachůnek (Přibyl, Klimek), 21. Buchtele, 24. J. Hlinka (T. Rachůnek), 29. J. Hlinka (P. Ton), 34. P. Ton (J. Hlinka, T. Rachůnek), 59. Pech (Kumstát). Rozhodčí: Bauer (Něm.), Fraňo - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 11.716.

Slavia: Furch (34. A. Svoboda) - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton, Knoth - Bednář, Jelínek, Poletín - Micka, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Krenželok - Tomek, T. Doležal, Šenkeřík. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Sparta: Pöpperle - Gřegořek, Piskáček, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Simon, Bahenský, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.