Králové poprvé vyhráli, Jets nespasil ani střídající Pavelec

13. 10. 2014 6:57
Obhájce Stanleyova poháru Los Angeles přehrál doma v nedělním utkání NHL Winnipeg 4:1 a připsal si po dvou prohrách první vítězství v sezoně.
Ondřej Pavelec.
Ondřej Pavelec. | Foto: Reuters

New York - Obhájce Stanleyova poháru Los Angeles přehrál doma v nedělním utkání NHL Winnipeg 4:1 a připsal si po dvou prohrách první vítězství v sezoně. Po třetím gólu Kings se do branky hostí dostal ve 22. minutě Ondřej Pavelec, který ve zbytku zápasu kryl 17 z 18 střel. U jediné trefy Jets asistoval Michael Frolík.

Toronto získalo první body v novém ročníku na ledě New Yorku Rangers, kde vyhrálo 6:3. Klíčový náskok si Maple Leafs vypracovali v průběhu prostřední části, v níž soupeři nasázeli pět branek a odskočili ve skóre z 1:1 na 6:2. Největší hvězdou zápasu byl Phil Kessel, který ve druhé třetině odstartoval kanonádu hostí a celkově zaznamenal tři kanadské body.

Výsledky zámořské NHL:

New York Rangers - Toronto 3:6 (1:1, 1:5, 1:0)

Branky: 18. Nash, 34. Stempniak, 55. Brassard - 8. Franson, 26. Kessel, 28. Kadri, 30. Van Riemsdyk, 35. Bozak, 36. Clarkson. Střely na branku: 38:36. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Kadri, 3. Van Riemsdyk (všichni Toronto).

Los Angeles - Winnipeg 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Branky: 7. Toffoli, 11. Kopitar, 23. Pearson, 37. J. Carter - 38. Little (Frolík). Střely na branku: 31:30. Ondřej Pavelec odchytal 38 minut, inkasoval jeden gól z 18 střel a úspěšnost zásahů měl 94,44 procenta. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. J. Carter, 3. Pearson (všichni Los Angeles).