"Králové" vládnou dál, před zraky Beckhama "Žraloci" padli

29. 5. 2013 7:08
Obhájci Stanley Cupu z Los Angeles porazili v sedmém utkání 2. kola play off NHL San Jose 2:1 a postoupili do finále Západní konference.
Los Angeles Kings - San Jose Sharks (radost obhájců titulu)
Los Angeles Kings - San Jose Sharks (radost obhájců titulu) | Foto: Reuters

New York - Obhájci Stanley Cupu z Los Angeles porazili v sedmém utkání 2. kola play off NHL San Jose 2:1 a postoupili do finále Západní konference. V něm se utkají s vítězem série Chicago - Detroit, kterou ve středu rozhodne rovněž až sedmý zápas.

Hrdinou úterního utkání se stal útočník Los Angeles Justin Williams, který ve druhé třetině dvěma góly v rozmezí tří minut získal pro "Krále" rozhodující dvoubrankový náskok. "Žraloci" snížili ve 46. minutě zásluhou Dana Boylea, domácí pak ale zuby nehty hubené vedení uhájili.

Quick se dostává do své loňské formy

Zasloužil se o to především brankář Jonathan Quck, který ve třetí třetině čelil 14 střelám, zatímco jeho protějšek Antti Niemi si v závěrečné dvacetiminutovce připsal jen čtyři zákroky. Quick předvedl nejlepší zákrok pět minut před koncem, kdy Joe Pavelski dorážel puk do odkryté branky, ale brankář Kings střelu v poslední chvíli zastavil lapačkou.

Puk jsem vyrazil přímo k němu, pak už jsem se jen snažil nějak se tam natáhnout a naštěstí kotouč skončil v rukavici," popsal Quick. "On nám zápas vychytal. Předvedl několik skvělých zákroků, jen díky němu jsme ve třetí třetině vedení udrželi," chválil Quicka autor obou gólů vítězů Williams.

Zářil také Niemi, na triumf to nestačilo

"Králové" tak znovu využili výhodu domácího prostředí, když ve Staples Center vyhráli čtrnáctý zápas v řadě. "Udělali jsme o jedinou chybu víc než soupeř, takhle málo rozhodlo. Bohužel jsme nedokázali Quicka překonat víc než jednou," litoval trenér San Jose Todd McLellan.

A rovněž chválil svého brankáře. "Nebýt Niemiho, už bychom dnešní zápas ani nehráli. A když se podívám na celou sezonu, tak bez Niemiho bychom nejspíš ani nepostoupili do play off a neměli šanci v prvním kole vyřadit Vancouver. Je to jasný kandidát na Vezina Trophy a náš nejužitečnější hráč," zdůraznil McLellan.

Zápas sledovala celá řada celebrit, v prvních řadách za mantinelem hned vedle střídaček se například usídila spokojená rodinka bývalého fotbalisty Davida Beckhama či herec Tom Cruise.

2. kolo play off NHL - Západní konference - 7. zápas:

Los Angeles - San Jose 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky: 25.a 28. Justin Williams - 46. Boyle. Střely na branku: 18:26. Diváci: 18.593. Konečný stav série: 4:3.