Krejčí asistencemi režíroval výhru Bostonu v Torontu

4. 4. 2010 8:55
Toronto - Boston 1:2 v pr., Carolina - New Jersey 0:4
David Krejčí se raduje se spoluhráči
David Krejčí se raduje se spoluhráči | Foto: Reuters

Praha - Český hokejista David Krejčí se v sobotním utkání NHL podílel dvěma asistencemi na výhře Bostonu 2:1 v prodloužení na ledě Toronta.

Po akcích třiadvacetiletého útočníka skóroval v obou případech Miroslav Šatan.

Krejčí zaznamenal dva body v jednom utkání posedmé z posledních 13 zápasů a i díky jeho produktivitě se Bruins drží v elitní osmičce Východní konference. Na devátý New York Rangers má Boston náskok dva body.

I Patrik Eliáš přispěl dvěma kanadskými body k vítězství New Jersey 4:0 na ledě Caroliny. Třebíčský rodák dostal v závěru první části Devils šestnáctým gólem sezony do dvoubrankového trháku a v posledním dějství asistoval u čtvrté branky týmu.

K triumfu New Jersey pomohl i 26 bezchybnými zásahy Martin Brodeur, který se letošním osmým čistým kontem vyrovnal v této statistice vedoucímu Ilju Bryzgalovovi.

Vítězství je pro New Jersey i malou satisfakcí za loňský ročník, kdy právě s Carolinou vypadlo v prvním kole. Tentokrát jí vzalo i teoretickou naději na postup do vyřazovací části.

Boje o Stanleyův pohár naopak neminou hokejisty Nashvillu, kteří v prodloužení uspěli v Detroitu 4:3. Jedním gólem se o výhru přičinil i český útočník Martin Erat. "Jsme velmi rádi, že jsme si dnes zajistili účast v play off. Ale tím to pro nás nekončí. Chceme si vybudovat do další fáze co nejlepší výchozí pozici," podotkl Jean-Pierre Dumont.

Washington pro změnu vytvořil nový klubový rekord, když si v Columbusu po výsledku 3:2 připsal 51. výhru v sezoně. Capitals rozhodli skvělým nástupem. Už v 15. minutě vedli tříbrankovým náskokem, který jednou trefou podpořil i Tomáš Fleischmann. Jeho tým má na dosah premiérový zisk Prezidentovy trofeje.

V čele soutěže má před druhým San Jose čtyři zápasy před koncem základní hrací části osm bodů náskoku. Washington nadále vylepšuje klubové rekordy v počtu získaných bodů během sezony (114) a venkovních výher (23).