Krejčí třemi přihrávkami dohnal Jágra, asistoval i Pavelec

25. 1. 2014 22:06
David Krejčí se na výhře Bostonu nad Philadelphií 6:1 podílel třetmi asistencemi.
Boston si proti Philadelphii s chutí zastřílel
Boston si proti Philadelphii s chutí zastřílel | Foto: Reuters

Praha - Čeští hráči sice v deseti sobotních zápasech NHL nedali žádný gól, ovšem bohatě se do statistik zapsali asistencemi. Na vstřelené brance se podílel i brankář Ondřej Pavelec.

Hned tři body si připsal David Krejčí z Bostonu, o jeden méně pak zaznamenal Martin Erat. Oba se přitom radovali z jasných triumfů svých týmů.

Krejčí dohnal Jágra

Útočník Bostonu David Krejčí potvrdil v zápase proti Philadelphii pozici nejlépe přihrávajícího hráče týmu, když se na vysoké výhře Bruins 6:1 podílel hned třemi asistencemi a byl vyhlášen třetí hvězdou večera.

Se 42 kanadskými body navíc navýšil svůj náskok v čele klubové produktivity a dotáhl se na nejproduktivnějšího Čecha v zámoří Jaromíra Jágra.

Dvěma góly se blýskl slovenský obránce Zdeno Chára právě po asistencích Krejčího. Třetí bod česká hvězda zaznamenala při brance Jarome Iginly. Na jedinou trefu Flyers z hole Clauda Girouxe přihrával Jakub Voráček.

"Medvědi" jako by byli hladoví po čtyřdenním zápasovém odpočinku a na ledě působili čerstvějším dojmem. "Od prvního střídání jsme dominovali. Všechny čtyři lajny dnes byly připraveny na stoprocentní výkon. V sezoně není moc pauz. Máme štěstí, že jsme měli pár dnů volno, mohli si odpočinout, nabrat síly a dnes se chtěl zase každý ukázat," prohlásil Iginla, který zaznamenal čtyři body.

Pavelec slavil asistenci i výhru

Přihrávku na gól, už druhou v letošním ročníku, zaznamenal také brankář Ondřej Pavelec, který 21 zákroky pomohl Winnipegu k výhře 5:4 v prodloužení nad Torontem. Český reprezentační gólman tak vychytal pátou výhru z posledních šesti zápasů. Na vítězném gólu v nastaveném čase se podílel Michael Frolík.

Jets měli nakročeno k výhře už v základní hrací době. Ve 29. minutě vedli 4:1, pak ale Maple Leafs dokázali třemi góly manko smazat. Kouč Paul Maurice, který 12. ledna nahradil odvolaného Claudea Noëla, se tím však netrápil. "Výhra v prodloužení v sobotu večer proti Torontu? To bereme a vychutnáme si to," prohlásil.

Asistenci u vítězné branky si připsal Radek Dvořák, jehož Carolina porazila 6:3 Ottawu.

Pilný Palát druhou hvězdou utkání

Potřetí za sebou bodoval útočník Ondřej Palát, jenž jednou asistencí přispěl k výhře Tampy nad Coloradem 5:2 a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Palát se podílel hned na prvním gólu ve 28. minutě, který vstřelil Tyler Johnson, jenž nakonec zaznamenal hattrick.

Další zápas pod širým nebem se hrál na Dodger Stadium v Los Angeles. Domácí Kings však před více než 54 tisíci diváky nedali ani gól a v kalifornském derby podlehli nejlepšímu týmu NHL Anaheimu 0:3.

Erat přihrává, gól mu však stále chybí

Erat stále čeká na první gól v sezoně, počet asistencí ale rozšířil už na osmnáct. V duelu Washingtonu v Montrealu se přihrávkou podílel na dvou ze čtyř gólů v úvodních deseti minutách druhé třetiny, jimiž Capitals zápas rozhodli.

Na ledě byl také u první trefy ve 22. minutě, kdy předvedl jeden ze svých výjimečných kousků s 36 góly nejlepší střelec ligy Alexandr Ovečkin. Ruský kanonýr, který kvůli zranění vynechal předchozí dva zápasy, se za brankou dostal k odraženému puku, hokejkou ho nadvakrát zkrotil ve vzduchu jako palačinku a pak kotouč podél tyčky protlačil do sítě.

Washington tak přerušil dlouhou sérii sedmi porážek, naopak Montreal prohrál počtvrté v řadě. "Tohle vítězství jsme nutně potřebovali," konstatoval trenér Adam Oates. "Po první třetině jsem měl trochu strach. Měli jsme dobrý začátek, připravili jsme si několik nadějných šancí, ale zase jsme nedali gól. Říkal jsem si, že už je to tady zase. Ale naštěstí jsme to zvládli," oddechl si Oates.

Výsledky NHL:

Carolina - Ottawa 6:3 (1:0, 4:3, 1:0)
Branky: 27. a 59. Malhotra, 11. Gerbe, 27. Staal, 34. Nash (Dvořák), 40. Ruutu - 34. a 38. Turris, 40. Zibanejad. Střely na branku: 32:26. Diváci: 11.458.

NY Islanders - St. Louis 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. Vanek, 16. Okposo, 24. Martin - 18. a 22. Tarasenko, 60. Oshie, rozhodující sam. nájezd Shattenkirk. Střely na branku: 36:35. Diváci: 15.888.

Philadelphia - Boston 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
Branky: 48. Giroux (Voráček) - 7. a 50. Chára (na obě Krejčí), 20. a 49. Iginla (na druhou Krejčí), 27. Smith, 34. Bergeron. Střely na branku: 26:33. Diváci: 19.938.

Montreal - Washington 0:5 (0:0, 0:4, 0:1)
Branky: 22. Ovečkin, 24. Erskine (Erat), 27. Beagle, 31. Carlson (Erat), 49. Wellman. Střely na branku: 21:34. Diváci: 21.273.

Tampa Bay - Colorado 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)
Branky: 28., 55. a 57. Johnson (na první Palát), 29. Barberio, 39. Filppula - 39. Mitchell, 40. Barrie. Střely na branku: 29:27. Diváci: 19.204.

Winnipeg - Toronto 5:4 v prodl. (2:0, 2:3, 0:1 - 1:0)
Branky: 4. Scheifele, 7. Wheeler (Pavelec), 28. Little, 29. Z. Bogosian, 63. Byfuglien (Frolík) - 27. Phaneuf, 30. Bodie, 37. Gleason, 59. Kessel. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 28 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 85,7 procenta. Střely na branku: 32:28. Diváci: 15.004.

Dallas - Pittsburgh 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 16. Gončar, 24. Jamie Benn, 31. Peverley. Střely na branku: 28:24. Diváci: 18.532.

Los Angeles - Anaheim 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 3. Perry, 9. Beleskey, 59. Cogliano. Střely na branku: 36:21. Diváci: 54.099. Hráno v rámci Stadium Series na Dodger Stadium.

Columbus - Buffalo 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: 13. MacKenzie, 46. Letestu - 3. Ellis, 20. Ehrhoff, 24. Foligno, 44. Ott, 59. Hodgson. Střely na branku: 38:22. Diváci: 16.272.

San Jose - Minnesota 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 32. a 64. J. Thornton, 33. Marleau - 10. Cooke, 25. Ballard. Střely na branku: 32:22. Diváci: 17.562.

3. Colorado 51 32 5 14 149:134 69
4. Minnesota 54 28 6 20 129:133 62
5. Dallas 52 24 8 20 151:153 56
6. Nashville 53 23 8 22 131:158 54
7. Winnipeg 53 24 5 24 149:157 53