Krejčí byl díky dvěma bodům největší hvězdou zápasu

13. 2. 2016 23:13
David Krejčí z Bostonu se po gólu a asistenci stal první hvězdou sobotního zápasu NHL zápasu s Minnesotou. Philadelphský brankář Michal Neuvirth inkasoval v prodloužení, když byli Flyers oslabení trestem Jakuba Voráčka.
David Krejčí.
David Krejčí. | Foto: Reuters

New York - Hokejový útočník David Krejčí pomohl v NHL brankou a asistencí k výhře Bostonu 4:2 na ledě Minnesoty a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Na jeho třináctý gól v sezoně mu přihrál David Pastrňák.

Krejčí se poprvé zapsal do statistik v 7. minutě, kdy si ve dvojici s Bradem Marchandem pohráli v oslabení se čtyřmi hráči Minnesoty a Marchand po ideální přihrávce českého centra zakončil do odkryté branky. Krejčí skóroval v polovině utkání za stavu 1:1, jeho nahození si srazil za čáru tělem domácí Nino Niederreiter. Bruins ve třetí části přidali ještě další dva góly, v závěru pak pouze kosmeticky upravil skóre první trefou v kariéře Mike Reilly.

V druhém odpoledním utkání vyhrálo New Jersey 2:1 v prodloužení na ledě Philadelphie. V dresu Flyers vyšel bodově naprázdno nejproduktivnější Čech v soutěži Jakub Voráček, jenž se negativně podepsal na vítězné trefě Devils. Voráček byl v třetí minutě prodloužení vyloučen za hákování a za necelou půlminutu překonal brankáře Michala Neuvirtha bez přípravy z úhlu Adam Henrique.

Neuvirth poprvé kapituloval v 7. minutě z hole Josepha Blandisiho, jenž propasíroval za českého gólmana puk střelou mezi svýma nohama. Jediný gól Flyers vstřelil Shayne Gostisbehere, který bodoval v jedenáctém utkání v řadě, což je rekord mezi obránci-nováčky.

NHL:

Philadelphia - New Jersey 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 44. Gostisbehere - 7. Blandisi, 63. Henrique. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 24 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Střely na branku: 32:24. Diváci: 19.775. Hvězdy utkání: 1. Henrique (New Jersey), 2. Gostisbehere (Philadelphia), 3. Schneider (New Jersey).

Minnesota - Boston 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky: 32. Vanek, 60. Reilly - 7. Marchand (Krejčí), 32. Krejčí (Pastrňák), 47. Eriksson, 59. Chára. Střely na branku: 33:19. Diváci: 19.191. Hvězdy utkání: 1. Krejčí, 2. Marchand (oba Boston), 3. Haula (Minnesota).