Krejčí pomohl Bostonu dvěma asistencemi do čela Konference

9. 12. 2013 4:30
Hokejisté Bostonu se vrátili do čela Východní konference NHL, když v nedělním zápase vyhráli 5:2 na ledě Toronta. Dvěma asistencemi se na výhře Bruins podílel David Krejčí.
Dvěma asistencemi pomohl David Krejčí Bostonu k výhře 5:2 v Torontu a posunu na čelo Východní konference. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Bostonu se vrátili do čela Východní konference NHL, když v nedělním zápase vyhráli 5:2 na ledě Toronta. Dvěma asistencemi se na výhře Bruins podílel David Krejčí

Bodoval tak v šestém z posledních osmi zápasů (2+6) a v produktivitě českých hráčů se s 24 body dotáhl na druhého Jaromíra Jágra.

Bruins sice po první třetině prohrávali 0:1, v úvodu druhé části však využili během dvou minut dvakrát přesilovku a v závěru třetiny zvýšili svůj náskok na 3:1. Toronto sice v úvodu třetí třetiny snížilo na rozdíl jedné branky, Boston však dvěma góly v závěru zápasu pojistil svou výhru.

Jednou asistencí přispěl k výhře svého týmu i Martin Erat, jehož Washington vyhrál na ledě New Yorku Rangers 4:1.

Capitals rozhodli o své výhře díky dvěma gólům během půlminuty v úvodu druhé třetiny a když Grabovskij v závěru druhé části proměnil trestné střílení, definitivně tím zlomil odpor soupeře.

Po třech předchozích prohrál zabral lídr soutěže z Chicaga, který na svém ledě porazil Floridu 6:2.

Naopak třetí prohru v řadě si připsal jeho pronásledovatel ze San Jose, které prohrálo v Minnesotě 1:3.

Minnesota - San Jose 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 24. a 60. Parise, 29. M. Koivu - 59. Marleau. Střely na branku: 13:38. Diváci: 18.411.

Toronto - Boston 2:5 (1:0, 0:3, 1:2)

Branky: 13. Holland, 41. McClement - 26. Söderberg, 27. Krug (Krejčí), 36. Miller, 57. Iginla, 60. Bergeron (Krejčí). Střely na branku: 32:39. Diváci: 19.165.

Vancouver - Colorado 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky: 6. a 48. Santorelli, 42. Kesler - 60. McGinn. Střely na branku: 21:29. Diváci: 18.910.

Chicago - Florida 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

Branky: 2. Sharp, 10. Seabrook, 21. Marián Hossa, 38. Handzuš, 43. Shaw, 60. Saad - 25. Olsen, 30. Goc. Střely na branku: 32:35. Diváci: 21.119.

New York Rangers - Washington 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Branky: 59. Pouliot - 23. Chimera (Erat), 23. Oleksy, 39. Graboskij z trestného střílení, 58. Schmidt. Střely na branku: 31:36. Diváci: 18.006.

2. St. Louis 28 19 3 6 98:66 41
3. Minnesota 32 18 5 9 77:75 41
4. Colorado 28 20 0 8 82:65 40
5. Dallas 28 14 5 9 81:80 33
6. Winnipeg 31 14 4 13 82:88 32
7. Nashville 30 13 3 14 67:88 29