Krejčí pomohl gólem Bostonu, New Jersey nezvládlo nájezdy

28. 12. 2013 7:45
David Krejčí dal gól a Boston vyhrál, New Jersey naopak padlo v nájezdech: Jágr a spol. takhle prohráli už šestý zápas, z 20 nájezdů proměnili jediný!
David Krejčí se trefil, byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu a jeho Boston doma opět zvítězil. | Foto: Reuters

New York - Deseti zápasy pokračovala v pátek po vánoční přestávce zámořská NHL. Z českých hokejistů se střelecky prosadili pouze David Krejčí a Radim Vrbata. První jmenovaný svým osmým gólem v sezoně přispěl k výhře Bostonu nad Ottawou 5:0, druhý svou jedenáctou trefou pomohl Phoenixu získat bod při prohře se San Jose 3:4 po nájezdech.

Bruins v duelu se "Senátory" výrazně podržel brankář Tuukka Rask, který zlikvidoval všech 33 střel a vychytal čtvrté čisté konto v sezoně. Zazářil zejména v bezbrankové první třetině, kterou Ottawa vyhrála na střely 15:5. Dalších čtyřicet minut už ale patřilo Bostonu. Skóre zápasu otevřel ve 37. minutě v přesilové hře Jarome Iginla, ve třetí třetině pak přidali "Medvědi" další čtyři góly.

Boston doma dominuje. Vyhrál poosmé v řadě

Krejčí, který byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, skóroval hned po osmatřiceti sekundách závěrečného dějství, když se k němu odrazil puk od zadního mantinelu a on pohotově zavěsil do odkryté branky. O další dva góly se postaral Reilly Smith, skóre utkání pak uzavřel v poslední minutě po úniku ve vlastním oslabení Brad Marchand.

Boston tak potvrdil dominanci na domácím ledě, když vyhrál osmý zápas v řadě a už popatnácté za sebou získal před vlastními fanoušky minimálně bod. Delší sérii zaznamenali Bruins pouze na přelomu let 1982 a 1983, kdy bodovali ve 23 zápasech za sebou.

Vrbata srovnal na 3:3, Devils zase vyhořeli v penaltách

Phoenix v utkání se San Jose dvakrát vedl 1:0 a 2:1, nakonec ale musel zachraňovat alespoň bod za remízu po šedesáti minutách. Vyrovnávací gól na 3:3 vstřelil právě Radim Vrbata, jenž se v 54. minutě prosadil v přesilové hře přesnou ranou švihem z kruhu pro vhazování. V penaltovém rozstřelu pak ale český útočník neuspěl, zatímco v dresu Žraloků proměnili oba nájezdy Logan Couture a Patrick Marleau.

V penaltové loterii se nedařilo ani dalším dvěma českým útočníkům Jaromíru Jágrovi s Patrikem Eliášem a jejich New Jersey podlehlo Columbusu 1:2 po nájezdech. Jediným úspěšným střelcem v rozstřelu byl Cam Atkinson. "Ďáblové" tak v letošní sezoně prohráli všech šest zápasů, které dospěly až k penaltám, přičemž z 20 nájezdů proměnili jediný!

Výsledky nočních zápasů NHL:

Boston - Ottawa 5:0 (0:0, 1:0, 4:0)

Branky: 51. a 58. R. Smith, 37. Iginla, 41. Krejčí, 60. Marchand. Střely na branku: 42:33. Diváci: 17.565.

Toronto - Buffalo 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 3:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 32. Gardiner, 37. Holland, 40. Kessel, rozh. nájezd Lupul - 8. Moulson, 8. Scott, 60. Ott. Střely na branku: 42:35. Diváci: 19.405.

New Jersey - Columbus 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky: 46. Henrique (Eliáš, Židlický) - 8. Anisimov, rozh. nájezd Atkinson. Střely na branku: 17:30. Diváci: 16.592.

Washington - New York Rangers 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 7. Green (Erat), 39. Bäckström, 55. Fehr - 22. Pouliot, 41. Hagelin. Střely na branku: 34:40. Diváci: 18.506.

Phoenix - San Jose 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)

Branky: 8. a 32. Moss, 54. Vrbata - 34. a rozh. nájezd Marleau, 30. Pavelski, 51. Burns. Střely na branku: 37:32. Diváci: 17.125.

Chicago - Colorado 7:2 (3:0, 4:1, 0:1)

Branky: 13., 20. a 21. Sharp, 19. a 29. Toews, 34. Handzuš, 38. Versteeg - 30. Stastny, 48. Landeskog. Střely na branku: 37:18. Diváci: 22.201.

Winnipeg - Minnesota 6:4 (4:3, 0:1, 2:0)

Branky: 15. a 51. Wheeler, 4. E. Kane (Frolík), 6. O. Jokinen, 18. Byfuglien, 60. Enstrom - 3. Heatley, 7. Fontaine, 8. Veilleux, 24. M. Koivu. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 7 minut, z 6 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 50 procent. Střely na branku: 38:29. Diváci: 15.004.

Dallas - Nashville 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky: 28. a 35. E. Cole, 1. Jamie Benn, 45. Garbutt - 28. Klein. Střely na branku: 34:34. Diváci: 17.197.

Calgary - Edmonton 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 18. a 60. Smyth (na první Hemský). Střely na branku: 27:28. Diváci: 19.289.

Carolina - Pittsburgh 3:4 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)

Branky: 20. Sekera, 21. Gerbe, 58. Bowman - 21. Crosby, 42. Conner, 54. Engelland, 62. Neal. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18.124.