Krejčí se v NHL poprvé trefil. Po 42 zápasech

zh
27. 2. 2008 7:48
Boston - Ottawa 4:0
Boston se raduje z gólu do sítě ottawského brankáře Martina Gerbera.
Boston se raduje z gólu do sítě ottawského brankáře Martina Gerbera. | Foto: Reuters

Boston - Český útočník Bostonu David Krejčí se konečně dočkal. V úterním domácím zápase proti Ottawě vstřelil svůj premiérový gól v NHL.

Jednadvacetiletý rodák ze Šternberka debutoval v nejvyšší zámořské soutěži již loni, ale sehrál za Bruins pouze šest utkání bez jediného bodu.

Letos měl za sebou 35 startů, ale dosud se mohl pochlubit pouze 12 asistencemi. Až na 36. pokus to vyšlo.

Dále čtěte:

Do klubu přišel tuto sezonu i další český talent - ještě o rok mladší centr Vladimír Sobotka.

Oba čeští mladíci se v úterý podíleli na hladké výhře 4:0. V 6. minutě vydoloval Sobotka v rohu puk a naservíroval ho před bránu Shawnu Thorntonovi, jenž procedil puk mezi nohama ottawského gólmana Martina Gerbera.

V 18. minutě pálil Peter Schaefer. Odraženou střelu poslal do sítě David Krejčí. Boston vedl 2:0.

Co načali čeští greenhorni, dokonal slovenský zkušený obr Zdeno Chára. Trefil se ve druhé i třetí třetině a stanovil výsledek zápasu na konečných 4:0.

Boston, šestý celek Východní konference, zůstal nedotčen přestupovou horečkou, končící v úterý v noci. Generální manažer Peter Chiarelli nechal mužstvo pohromadě.

"Řekl nám, že tomuhle celku věří. Říkal, že vidí na ledě dobrou chemii týmu, takže neudělá žádnou výměnu," prozradil premiérový střelec David Krejčí podle stránek nhl.com.

Mužstvu se momentálně daří, zvítězilo již počtvrté za sebou. To Ottawa se musí před play off nad sebou vážně zamyslet.

Z posledních osmi duelů vyhrála jen dva. Většinu sezony vedla Východní konferenci, nyní ji předběhl tým New Jersey.

S 210 nastřílenými góly vévodí ligovým statistikám, jenže teď ve dvou dnech za sebou nedala ani branku. V pondělí ji porazili hosté z Toronta 5:0.

Hejduk u obratu Colorada

Útočníci Colorada Milan Hejduk a Paul Stastny režírovali obrat na ledě Calgary. V 54. minutě Hejduk vyrovnával na 2:2, v prodloužení pak nahrával Stastnemu na vítězný gól.

Petr Sýkora pomohl Pittsburghu dvěma asistencemi k výhře 4:2 na ledě New Yorku Islanders.

Na druhou branku Ostrovanů přihrával Josef Vašíček.

Dvě přihrávky zaznamenal také útočník Washingtonu Tomáš Fleischmann. Jeho tým zvítězil doma nad Minnesotou 4:1.

NY Islanders - Pittsburgh 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Branky: 31. Nielsen, 59. Fedotěnko (Vašíček) - 11. Malkin (Sýkora), 18. Taffe, 53. Jordan Staal (Sýkora), 57. James

Washington - Minnesota 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky: 3. a 39. Laich (na obě Fleischmann), 11. Morrisonn, 36. Fehr - 34. Radivojevič

Carolina - New Jersey 2:1 PP (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 26. a 62. Samsonov - 22. Gionta

Boston - Ottawa 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 23. a 59. Chára, 6. Shawn Thornton (Sobotka), 18. Krejčí

Montreal - Atlanta 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
Branky: 43. a 45. Higgins, 13. Lapierre, 49. Markov, 50. Sergej Kosticyn - 23. Kovalčuk.

St.Louis - Dallas 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 2. Tkachuk - 43. a 50. Eriksson, 48. Lehtinen

Calgary - Colorado 2:3 PP (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 16. Boyd, 33. Regehr - 5. Smyth, 54. Hejduk, 64. Stastny (Hejduk)

Edmonton - Detroit 4:3 SN (0:0, 1:0, 2:3 - 0:0)
Branky: 23. Gilbert, 42. Sanderson, 60. Pisani, rozhodující nájezd Nilsson - 46. Ericsson, 53. Dacjuk, 58. Filppula