Kreps si při své premiéře v KHL připsal vítězný gól

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
14. 9. 2011 21:00
K výhře Omsku pomohl gólem Roman Červenka

Moskva - Útočník Barysu Astana Kamil Kreps oslavil svůj debut v Kontinentální hokejové lize vítězným gólem.

Zaznamenal ho v 51. minutě z trestného střílení, a rozhodl tak o vítězství Astany nad Traktorem Čeljabinsk 4:3.

Šestadvacetiletý člen širšího kádru reprezentace, který v létě přestoupil do Astany z finského Oulu, absolvoval samostatný nájezd po faulu obránce Traktoru Šinina a povedenou střelou jej využil.

Bodoval také jeho spoluhráč a loňský mistr světa Jiří Novotný, který si připsal asistenci.

Jako první z Čechů se v nové sezoně KHL trefil Vrána

Trefil se i Roman Červenka, který přispěl k první výhře Omsku v sezoně. Jeho gól pomohl Avangardu otočit skóre na ledě CSKA Moskva.

I když svěřenci Rostislava Čady prohrávali ještě na začátku poslední části 0:1, po trefě Červenky ve 46. minutě se sedm minut poté trefil Dmitrij Sjomin a zajistil Omsku výhru 2:1.

Vyhrál i přemožitel Avangardu z pondělního duelu Dinamo Minsk vyhrál i druhý zápas. Tým vedený Markem Sýkorou porazil 3:1 Chanty Mansijsk, když si jednu asistenci připsali útočníci Zbyněk Irgl a Libor Pivko.

Barys Astana - Čeljabinsk 4:3 (za domácí Kreps 1+0, Novotný 0+1), Jekatěrinburg - Novokuzněck 2:3, CSKA Moskva - Omsk 1:2 (za hosty Červenka 1+0), Spartak Moskva - Nižnij Novgorod 1:4, Dinamo Minsk - Chanty Mansijsk 3:1 (za domácí Irgl a Pivko oba 0+1).