zh
15. 4. 2008 7:39
Nashville - Detroit 5:3, stav série 1:2
Dominik Hašek pouští střelu Ryana Suttera. Za 9 vteřin přijde další rána.
Dominik Hašek pouští střelu Ryana Suttera. Za 9 vteřin přijde další rána. | Foto: Reuters

Nashville -  Predátoři z Nashvillu jsou zpět ve hře. Ve třetím čtvrtfinále NHL porazili na svém ledě Detroit 5:3 a v sérii prohrávají už jen 1:2.

Velmi jim to usnadnil Dominik Hašek, jenž v závěru třetí třetiny pustil dvě branky za neuvěřitelných 9 vteřin.

,,To je dobrá otázka, co se stalo," zasmál se  hořce  Hašek v klubku novinářů, natlačených na jeho místě v šatně.

Více o sérii čtěte zde:

,,Nevím, co říct, dvě tečované střely, druhou jsem dobře viděl, první, o té první  nevím, co říct. Možná jsem mohl zasáhnout," přemítal český gólman, na němž byly patrné zklamání a bezradnost v odpovědích, a to se ještě podle videorozhovoru na klubových stránkách domníval, že mezi  vyrovnávací trefou na 3:3 a tou na 4:3 uběhlo 20, nikoli 9 vteřin.

Zpočátku vše nasvědčovalo tomu, že velký favorit letošní National Hockey League si dokráčejí ke klíčové třetí výhře a bude mu zbývat poslední krok k semifinále Západní konference.

Výborně se ukazoval Jiří Hudler, jenž v 9. minutě přihrával na první gól Red Wings a ve 30. sám zvyšoval na 2:0.

Jenže pak nastal první černý moment ,,Dominátora". Predátoři dokázali vyrovnat během dvou minut v závěru druhé třetiny.

Pavlu Dacjukovi nicméně stačilo 40 vteřin z třetí třetiny,  aby opět poslal hosty do vedení - 3:2. Ovšem v 57. minutě přišel devítivteřinový zkrat a Nashville rázem vedl 4:3.

Podívejte se: Pozápasový rozhovor s Dominikem Haškem

Dílo dokonal Martin Erat gólem na 5:3 do prázdné brány 21 vteřin před třetí sirénou.

Marek Židlický a Jan Hlaváč si připsali po dvou asistencích.

,,Je to velké zklamání. Většinu třetí třetiny jsme vedli, byli jsme velmi blízko, oni moc šancí neměli," zpytoval svědomí Hašek. ,,Udělali jsme tuto sérii zajímavější," dodal s černým humorem podle stránek redwings.nhl.tv.

Pittsburgh krůček od konferenčního semifinále

Nejblíže semifinále je zatím Pittsburgh. Ve třetím čtvrtfinále porazil ve Východní konferenci potřetí Ottawu.

Té nepomohlo ani domácí prostředí a po boji nakonec podlehla 1:4.

Průběh zdaleka nebyl tak jednoznačný jako výsledek. Do třetí třetiny se šlo za stavu 1:1

Jenže Sidneymu Crosbymu stačilo pouhých 12 vteřin, aby poslal Tučňáky do vedení a za pouhou minutu a čtvrt později navýšil skóre Jordan Stall na 3:1.

Slovenský útočník Marián Hossa pak ve 49. minutě uzavřel účet na konečných 4:1.

Další velké drama zažila série mezi Minnesotou a Coloradem. Minnesota si vzala zpět ztracené domácí utkání, když v Denveru zvítězila v prodloužení 3:2.

O vedení Wilds v sérii nad Avalanche 2:1se zasloužil v 72. minutě Pierre-Marc Bouchard.

Východní konference:
3. čtvrtfinále:

Ottawa - Pittsburgh 1:4 (0:0, 1:1, 0:3), stav série 0:3
Branky: 22. Foligno - 26. Talbot, 41. Crosby, 42. Jordan Staal, 49. Marián Hossa

Západní konference:

Nashville - Detroit 5:3 (0:1, 2:1, 3:1), stav série 1:2
Branky: 33. Radulov (Židlický), 36. Legwand (Hlaváč), 57. Suter (Hlaváč, Židlický), 57. Arnott, 60. Erat - 9. Draper (Hudler), 30. Hudler, 41. Dacjuk, Dominik Hašek: 28 střel/  4 góly, úspěšnost zásahů 78,6%

Colorado - Minnesota 2:3 PP (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1), stav série 1:2
Branky: 16. Brunette, 55. Sakic - 48. Mikko Koivu, 52. Rolston, 72. Bouchard