reklama

Kuba bude volným hráčem. Ottawa s ním už dál nepočítá

autor: Reuters
Hokejový obránce Filip Kuba se 1. července stane v NHL nechráněným volným hráčem.

Ottawa - Hokejový obránce Filip Kuba se 1. července stane v NHL nechráněným volným hráčem a bude zvažovat nabídky na nové angažmá. Ottawa s ním už nepočítá a s velkou pravděpodobností nenabídne pětatřicetiletému českému bekovi nový kontrakt.

Ostravský rodák, jenž do týmu Senators přišel před sezonou 2008/09 z Tampy Bay, má přitom za sebou velmi povedenou sezonu. Odehrál v ní 73 utkání a připsal si nejen 32 kanadských bodů za šest branek a 26 asistencí, ale rovněž 26 kladných bodů v hodnocení účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách.

"Myslím, že půjdeme dál," řekl v dnešním rozhovoru deníku Ottawa Citizen generální manažer Bryan Murray. "Dosud se neozval. Hovořil jsem s jeho agentem před koncem roku. Řekl mu své představy s tím, ať si to nechají projít hlavou. Žádná reakce nepřišla," uvedl Murray.

Musel by s platem dolů

Tuší, že Kuba by se rád přinejmenším přiblížil platu, který pobíral v minulém ročníku - v posledním roce své tříleté smlouvy inkasoval 3,7 milionu dolarů. "Já bych tak vysoko asi nešel," připustil Murray s vírou, že v přípravném kempu se do prvního týmu dostane některý z mladých beků Senátorů.

Kuba hrál v NHL rovněž za Floridu a Minnesotu. Na kontě má 792 zápasů, v nichž zaznamenal 323 bodů díky 69 přesným zásahům a 254 nahrávkám. V play off přidal 31 duelů a 15 bodů (4+11).

reklama