reklama

Kuba podepsal dvouletou smlouvu s Floridou za osm milionů

Filip Kuba ještě v dresu Ottawy brání Tomáše Kopeckého z Floridy. Nyní budou spoluhráči. Filip Kuba ještě v dresu Ottawy brání Tomáše Kopeckého z Floridy. Nyní budou spoluhráči. autor: Reuters
Hokejový obránce Filip Kuba se vrací na Floridu, kde začínal svou kariéru v NHL.

Sunrise - Obránce Filip Kuba se vrací na Floridu, kde začínal svou kariéru v NHL.

Pětatřicetiletý mistr světa z roku 2001 podepsal s Pantery dvouletou smlouvu, která mu garantuje celkový příjem osm milionů dolarů.

Vítkovický odchovanec působil na Floridě v letech 1998 až 2000, ale v hlavním týmu odehrál jen 18 zápasů. Většinou působil na farmě.

V roce 2000 odešel do Minnesoty a poté hrál za Tampu a Ottawu, kde byl čtyři sezony. Senators mu však letos nenabídli novou smlouvu.

"Je silný a pomůže nám v útoku"

"Filip je zkušený hráč, který zkvalitní naši obranu. Je vysoký, silný a zodpovědný. V minulé sezoně hrál v průměru více než 23 minut za zápas," uvedl generální manažer Dale Tallon na adresu beka, kterého Florida v roce 1995 draftovala v osmém kole jako celkově 192. hráče.

"Jsme si jistí, že bude patřit mezi našich šest základních obránců a navíc nám pomůže i přesilových hrách," dodal Tallon.

Účastník olympijských her v Turíně a ve Vancouveru doposud odehrál v NHL 792 zápasů, ve kterých vstřelil 69 branek a připsal si 254 asistencí.

V play off nastoupil k 31 duelům s bilancí čtyř branek a jedenácti finálních přihrávek.

Oproti smlouvě s Ottawou si Kuba mírně polepší, předchozí tříletý kontrakt mu garantoval průměrný plat 3,7 milionu dolarů.

reklama