Kudrna vystřílel Liberci první vítězství v semifinále

24. 3. 2012 20:54
Pardubice - Liberec 3:5, stav série 0:1
Liberecké fanynky se baví při zápase na Spartě.
Liberecké fanynky se baví při zápase na Spartě. | Foto: Tomáš Adamec

Pardubice - I díky hattricku Jaroslava Kudrny zvítězili Bílí tygři z Liberce v úvodním semifinále play off hokejové extraligy na ledě Pardubic 5:3. V sérii se tak ujali vedení 1:0.

Pardubice ale začaly dobře. Svou aktivitou si vynutily přesilovku pěti proti třem a využily ji ke vstřelení prvního gólu. Postaral se o to z dorážky Jan Kolář I.

Liberec ale ze své následné početní výhody srovnal z hole Jaroslava Kudrny a zápas dostal jiný rozměr. Najednou to byli Severočeši, kdo byli nebezpeční.

Utkání Pardubice - Liberec jsme sledovali ŽIVĚ
Šlégr: Návrat kvůli politice? Ne, žádné volby nejsou

V závěru třetiny hosté vyjádřili svou převahu i brankově. Nejprve se znovu prosadil Kudrna a po něm, tři vteřiny před přestávkou, i kapitán Petr Nedvěd.

V druhé třetině to dlouho vypadalo na dvacetiminutovku bez branek. Pak se ale do puku opřel domácí Daniel Rákos a snížil na 2:3. O tři minuty později už to ale bylo opět o dva góly, když se bekhendem trefil liberecký Lukáš Vantuch.

Gól do šatny se však v úvodu třetího dějství na Pardubicích neprojevil. Naopak, Východočeši opět snížili díky přesné ráně Tomáše Zohorny.

V 52. minutě ale Kudrna potvrdil, že tentokrát je hvězdou večera on, zkompletoval hattrick a poslal svůj tým opět do dvougólového vedení.

V závěru ani ve výhodě šesti proti čtyřem nedokázali domácí zápas alespoň zdramatizovat, a tak Bílí tygři urvali první vítězství v této sérii.

Liberec si dnes připsal vůbec první triumf v pardubické ČEZ aréně v této sezoně. Druhé utkání semifinále se hraje již zítra opět v Pardubicích. Startuje ve stejném čase jako dnes, tedy deset minut po šesté hodině.

Výsledek:
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Bílí Tygři Liberec 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Kolář I (Bartek, Píša), 36. Rákos (T. Zohorna), 41. T. Zohorna (Rákos, V. Kočí) - 9. Kudrna (Trončinský), 18. Kudrna (Víšek), 20. P. Nedvěd (Klimenta, Špaček), 40. Vantuch (Víšek, Čakajík), 52. Kudrna (Víšek, P. Nedvěd). Rozhodčí: Jeřábek, Kalivoda - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. Diváci: 9487. Stav série: 0:1.