reklama

Kumstát se gólem proti Zlínu stal 67. členem Klubu střelců

Petr Kumstát. Petr Kumstát. autor: CPA Eduard Erben
Hokejový útočník Petr Kumstát se gólovým zápisem v dnešním souboji 47. extraligového kola proti Zlínu zařadil mezi členy Klubu hokejových střelců.

Praha - Útočník hokejové Sparty Petr Kumstát se gólovým zápisem v dnešním souboji 47. extraligového kola proti Zlínu zařadil mezi vyvolené. Trefou ve 14. minutě dosáhl na metu 250 gólů v nejvyšší soutěži a reprezentaci, čímž vstoupil jako 67. hráč historie do Klubu hokejových střelců deníku Sport.

"Věděl jsem o tom," potvrdil novinářům třiatřicetiletý dlouhán, jenž nastřádal 244 gólů v tuzemské nejvyšší soutěži a šest tref přidal v národním týmu. "Bylo to v novinách, kolik komu chybí. A i kluci to dobře věděli. Pořád mě včetně 'Pecháčka' (Lukáš Pech) hecovali a říkali 'ještě jeden, ještě jeden'. A dneska to vyšlo," pochvaloval si Kumstát.

První i poslední gól na Spartě

Dobře si přitom pamatuje ten vůbec první. "Dal jsem ho zrovna tady na Spartě golfákem od modré čáry, kdy jsem měl ve Znojmě ještě mřížku na přilbě. Teď přišel gól číslo 250, je to znovu tady a já jsem rád, že budu mít i tentokrát puk s logem Sparty," prohlásil s úsměvem Kumstát.

Typičtější byl ale pro něho přece jen nedělní zásah. "To stoprocentně. Dávám góly hlavně z dorážek a okolo brány." Navíc s typickým spoluhráčem, neboť s kamarádem Pechem společně brázdí extraligové vody už od sezony 2003/04, kdy se sešli v dresu Karlových Varů. A před ročníkem 2013/14 rovněž společně posílili Spartu. "Vyšlo to tak, že to tam Lukáš nastřelil, já puk dorazil a mohl slavit. Měl jsem radost," dodal Kumstát.

Na "síň slávy" je ještě čas

Prostějovský rodák nemusel na jubilejní gól čekat dlouho. Navázal ihned na svou páteční ránu do černého, jíž přispěl k vítězství v Olomouci. "To je sice pravda, ale tuhle sezonu jsem těch gólů moc nedal, takže jsem celkově čekal delší dobu, než bych si přál. Ale jsem určitě rád, že ve chvíli, kdy chyběl jeden, tak to bylo hned dneska a mám to za sebou," uvedl Kumstát.

Mimořádný zápas v jeho kariéře mu bude připomínat schovaný puk. Speciální místo pro cenou relikvii však zatím nemá. Spíše naopak. "Mám to v bytě tady v Praze ve sklepě a až podle toho, kde pak budeme jednou bydlet, tak si na to určitě nějaké místo najdu. Ale zase tolik takovýchto trofejí nemám," smál se mistr extraligy 2009 právě s Karlovými Vary.

Vzpomínky bude umocňovat hodně bláznivý průběh zápasu, v němž se nakonec po přestřelce a výhře 7:6 v prodloužení radovala Sparta. "Trenéři nám říkali, že Zlín za posledních 13 zápasů málo inkasoval. A je navíc dlouhodobě vyhlášený svou defenzivou, ale na obou stranách byla strašná okénka. Naší chybou určitě bylo to, že jsme dvakrát ztratili tříbrankové vedení. A těch chyb se musíme vyvarovat, bylo jich opravdu hodně. Tolik gólů dostávat nemůžeme," uzavřel Kumstát.

reklama