Kundrátek překonal Kováře, svým druhým gólem sezony pomohl Rize k vítězství

Aktualizováno 16. 11. 2015 22:36
Českým hokejistům se v ruské KHL dařilo také v pondělí, gólem se blýskl například obránce Tomáš Kundrátek.
Tomáš Kundrátek.
Tomáš Kundrátek. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Hokejový obránce Tomáš Kundrátek pomohl svým druhým gólem v sezoně KHL k vítězství Dinama Riga 3:2 po nájezdech na ledě Jekatěrinburgu. Pětadvacetiletý účastník nedávného turnaje Karjala překonal brankáře Avtomobilistu Jakuba Kováře ve třetí třetině střelou od modré a poslal zápas do prodloužení.

Lotyšský tým navzdory vítězství nad silným soupeřem zůstal na předposledním místě tabulky Západní konference. Jekatěrinburg, jenž se přetahuje s Magnitogorskem o vedení v Charlamovově divizi, prohrál potřetí za sebou.

Třetí porážku v řadě si připsal i Čerepovec, jenž podlehl 4:5 na ledě Slovanu Bratislava a zůstal nejhorším týmem Západu s odstupem tří bodů za Rigou. Za Severstal skóroval potřetí v sezoně český obránce Ondřej Němec, jenž si připsal i asistenci. Svěřenci trenéra Miloše Říhy staršího po ukončení pětizápasové série vyhráli druhý duel po sobě a na play off ztrácejí dva body.

Kontinentální hokejová liga:

Chanty-Mansijsk - Jokerit Helsinky 2:4, Jekatěrinburg - Dinamo Riga 2:3 po sam. nájezdech (za hosty Kundrátek1+0), Nižnij Novgorod - Dynamo Moskva 2:3 po sam. nájezdech, Dinamo Minsk - Viťaz Podolsk 3:2, Slovan Bratislava - Čerepovec 5:4 (za hosty Němec 1+1), Záhřeb - CSKA Moskva 1:0 v prodl.