reklama

Kvapil a Petružálek odkládají oslavy, Čeljabinsk snížil

Traktor Čeljabinsk vyhrál v Moskvě 4:3 a odvrátil finálový mečbol Dynama. Traktor Čeljabinsk vyhrál v Moskvě 4:3 a odvrátil finálový mečbol Dynama. autor: Eduard Erben
Kvapil a Petružálek dali gól, ale oslavy titulu v KHL musí Dynamo odložit. Čeljabinsk vyhrál v Moskvě 4:3 a snížil stav série na 2:3.

Moskva - Hokejisté Traktoru Čeljabinsk odvrátili v pátém finále Gagarinova poháru první mečbol Dynama Moskva a po výhře 4:3 na ledě obhájce titulu snížili stav série na 2:3 na zápasy.

Dynamu nebyly nic platné ani góly českých útočníků Marka Kvapila a Jakuba Petružálka.

Traktor měl v Moskvě vynikající začátek a domácí šokoval třemi góly v úvodních necelých devíti minutách. Na první brance Stanislava Čistova se asistencí podílel Jan Bulis.

Úřadující šampioni KHL však dokázali v druhé části srovnat skóre a zasloužili se o to oba čeští útočníci. Nejprve v 28. minutě Kvapil střelou do horního růžku snížil na 1:3, necelou minutu nato dorazil Petružálek bombu Ilji Gorochova a přiblížil Dynamo na rozdíl jedné branky. Bývalý hráč Chabarovsku vstřelil devátý gól v play off a potvrdil svou pozici nejproduktivnějšího hráče týmu.

Definitivně vrátil moskevský klub do hry v 35. minutě Sergej Soin po přihrávce slovenského obránce Dominika Graňáka. Dynamo však obrat nedotáhlo. Zápas rozhodl na začátku 56. minuty běloruský útočník Traktoru Andrej Kosticyn, na jehož trefu už domácí odpověď nenašli.

Šesté finále se hraje ve středu v Čeljabinsku.

Finále play off Kontinentální hokejové ligy - 5. zápas:

Dynamo Moskva - Traktor Čeljabinsk 3:4 (Kvapil 1+1, Petružálek 1+0 - Bulis 0+1), stav série 3:2.

reklama