Kvapil si návrat do Komety užil. Chválil brněnskou atmosféru

Lukáš Caha Lukáš Caha
5. 8. 2016 6:25
Brněnská Kometa se poprvé v letní přípravě představila před svými fanoušky. Těch dorazilo do útrob DRFG arény více než pět tisíc. Dopomohli tak hokejistům Komety k vítězství 5:3 nad Slovanem Bratislava.
Marek Kvapil
Marek Kvapil | Foto: Lukáš Caha

Brno – Po pěti letech se do modrobílého dresu Komety vrátil útočník Marek Kvapil. Na první branku nemusel čekat dlouho. Přišla hned v šestnácté minutě jeho prvního letošního utkání.

"Užil jsem si to. Atmosféra byla výborná. Ani jsem nečekal, že přijde tolik fanoušků. Bylo jich tu více, než v Rusku na zápasy," liboval si po utkání jednatřicetiletý útočník, jenž posledních pět sezón strávil v KHL.

Nastoupil jste v první formaci s Martinem Eratem a Hynkem Zohornou. Sedli jste si?
Myslím si, že to nebylo špatné. Byl to náš první zápas a některé situace to samozřejmě chce doladit, abychom o sobě věděli. Věřím, že se to bude postupně zlepšovat.

Jak jste se cítil začátkem srpna na ledě?
Dobře. Dvě třetiny to bylo v klidu, pak už mi trochu docházely síly, ale to je normální. Hodně trénujeme. Jsme na ledě teprve druhý týden, takže se to dalo čekat.

Těšil jste se už na zápas?
Chtěl jsem si ten zápas užít a vyzkoušet si nějaké věci. Těch zápasů před sezónou je pár a není moc času se na extraligu připravit. Jsem rád za tyto kvalitní soupeře.

V utkání jste měl hodně šancí. Mrzí vás nějaká neproměněná?
To ani ne. Jsem rád, že jsme vyhráli. Je důležité, že se do toho postupně dostáváme. Celý tým šlapal, měli jsme převahu a zaslouženě vyhráli.

Nepřišlo vám, že hrál Slovan tvrději? Byly tam i dvě strkanice.
Ani ne. Některé věci byly zbytečné. Natahoval jsem se po puku a on po mně šel, jako by mě chtěl sestřelit. Slyšel jsem ale, že Přerov hrál tvrději.

Prošly vám hlavou nějaké vzpomínky na tu sezónu pět let zpátky, kdy jste tu hrál?
Fanoušci. Ti byli tehdy stejně vynikající. Jen spoluhráče mám jiné.

Trénujete nějak speciálně střelbu?
Vždycky to řeším podle situace, ale ještě je brzo. Mám nové hokejky. Jsou měkčí a lepší na střely švihem. Je to teď takový trend. Postupně to zkouším. Je to pro mě nové. Docela se mi to líbí, ale musím si na to zvyknout.