Kvapilův gól pomohl Čerepovci udržet šanci na play off KHL

Aktualizováno 20. 2. 2015 22:07
Páteční výsledky ruské Kontinentální ligy.
Marek Kvapil.
Marek Kvapil. | Foto: Vojtěch Marek

Moskva - Gól českého útočníka Marka Kvapila udržel hokejistům Čerepovce šanci na účast v play off KHL. Severstal zvítězil v Soči 5:4 po samostatných nájezdech a na desátém místě Západní konference ztrácí tři body na dnešního soupeře, jemuž patří poslední postupové osmé místo. Oba týmy sehrají v základní části ještě dva zápasy, deváté Mytišči už jen jeden.

Čerepovec přitom mohl získat všechny tři body. Po Kvapilově gólu na 3:1 se trefil ještě Černov a do třetí třetiny šli hosté s tříbrankovým náskokem. Jenže o ten během necelých pěti minut přišli a nakonec jim Jakub Štěpánek vychytal alespoň výhru po nájezdech.

Skóroval také Martin Zaťovič z Togliatti, Lada však doma podlehla Magnitogorsku 3:4. Ve vítězném mužstvu si připsal dvě asistence Jan Kovář, druhý muž kanadského bodování ligy.

Ve Východní konferenci je už o všech postupujících jasno. Osmé místo si pojistil Jekatěrinburg výhrou 5:4 v Nižněkamsku, kde brankář Jakub Kovář zneškodnil 40 střel domácích hokejistů.

Kontinentální hokejová liga:

Barys Astana - Novokuzněck 2:0, Omsk - Novosibirsk 3:0, Chanty-Mansijsk - Kazaň 1:2 po sam. nájezdech, Lada Togliatti - Magnitogorsk 3:4 (Zaťovič 1+0 - Jan Kovář 0+2), Dinamo Minsk - Jokerit Helsinky 3:1, HK Soči - Čerepovec 4:5 po sam. nájezdech (za hosty Kvapil1+0), Jaroslavl - Nižnij Novgorod 2:1, Nižněkamsk - Jekatěrinburg 4:5, Atlant Mytišči - Petrohrad 1:0, Dynamo Moskva - CSKA Moskva 2:1 v prodl., Záhřeb - Dinamo Riga 1:3.