9. 2. 2010 7:30
Lang 1+2, Vrbata 1+0, Eliáš, Kaberle, Hanzal 0+1
Robert Lang
Robert Lang | Foto: Reuters

Glendale - Robert Lang přispěl v pondělním utkání NHL gólem a dvěma asistencemi k vysoké výhře Phoenixu 6:1 nad Edmontonem. Lang v úvodní třetině přihrál na první dva góly Kojotů, v 52. minutě svou devátou trefou v sezoně zvyšoval na 6:0.

Jeden gól domácích vstřelil také Radim Vrbata, který tak oslavil svůj jubilejní 500. zápas v kariéře v NHL.

Hrdinou večera se však stal Matthew Lombardi, jenž vstřelil dva góly a na tři přihrál. Brankář Ilja Bryzgalov zlikvidoval 33 střel, o čisté konto přišel až v 56. minutě, kdy ho překonal Dustin Penner.

Střízlík Průcha i bitkař Kočí se rvali

Phoenix si připsal sedmé vítězství z posledních osmi zápasů a se ziskem 77 bodů je aktuálně čtvrtým nejlepším týmem celé NHL.

"Myslím, že jsme hrdí na to, co jsme zatím dokázali, ale nesmíme usnout na vavřínech. Ještě je před námi dlouhá cesta, a dokud nebudeme v play off, nebude náš cíl splněn," konstatoval Lombardi.

V utkání o sobě dal vědět také další český útočník Petr Průcha, jenž v třetí třetině shodil rukavice a popral se s Mikem Comriem. Potyčka ale trvala jen chvíli; Průcha stihl uštědřit soupeři jedinou ránu, než uklouzl a strhl Comrieho s sebou na led.

Zatímco pro Průchu to byla první bitka v sezoně, David Kočí z Colorada se porval už pojedenácté, když se hned v třetí minutě zápasu proti St. Louis pustil do D. J. Kinga.

Čtěte dále: Ovečkin režíroval v NHL hattrickem obrat Washingtonu

Oba sokové si vyměnili několik tvrdých úderů, mírně navrch měl Kočí, jehož tým nakonec vyhrál zápas 5:2.

Po vyrovnané první třetině (2:2) rozhodli Avalanche o svém triumfu v úvodu druhého dějství, kdy během čtyř minut nastříleli tři góly. Dvakrát se prosadil nováček Brandon Yip. Colorado se tak v tabulce Severozápadní divize bodově dotáhlo na vedoucí Vancouver.

Devils opět prohráli, Sharks opět venku vyhráli

Čtvrtou prohru z posledních pěti zápasů utrpěli hokejisté New Jersey. V duelu s Philadelphií jim nestačilo ani vedení 2:0, na němž se jednou asistencí podílel Patrik Eliáš, a prohráli 2:3.

Devils nezvládli závěr druhé třetiny, když během půldruhé minuty dvakrát inkasovali. Vítězný gól Flyers pak vstřelil osm minut před koncem třetí třetiny v přesilové hře Mike Richards.

Nepříjemné okamžiky prožil obránce Anssi Salmela, autor druhého gólu New Jersey. Bezprostředně poté, co v 22. minutě úspěšně dokončil útočný výpad ve vlastním oslabení a zvýšil na 2:0, jej tvrdým úderem ramenem do hlavy sestřelil útočník Flyers Jeff Carter.

Finský bek se praštil tváří o led, na němž zůstal několik minut ležet, než ho lékaři odvezli na nosítkách.

Salmela přišel o polovinu horní řady zubů a přibylo mu několik stehů na nose. Po utkání však prohlásil, že bude v pořádku. "Vůbec si nevzpomínám, že jsem dal gól. Ale už je mi lépe. Sice mě trochu bolí hlava, ale mohlo to dopadnout hůř," prohlásil Salmela.

Devátou výhru v řadě na hřištích soupeřů si připsali Žraloci ze San Jose, kteří zvítězili v Torontu 3:2. Rozhodující gól vstřelil v 54. minutě Ryane Clowe, když měl půjčenou hokejku od spoluhráče Danyho Heatleyho.

Philadelphia - New Jersey 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 39. Van Riemsdyk, 40. Carter, 53. M. Richards - 8. Parise (Eliáš), 22. Salmela. Střely na branku: 37:30. Diváci: 19.678.

Toronto - San Jose 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 11. Bozak, 40. Kessel (T. Kaberle) - 24. Boyle, 26. Pavelski, 54. Clowe. Střely na branku: 34:26. Diváci: 19.460.

Anaheim - Los Angeles 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Branky: 19. Selänne, 24. Getzlaf, 27. S. Koivu, 39. Perry - 13. Möller, 39. Kopitar. Střely na branku: 33:37. Diváci: 16.033.

Phoenix - Edmonton 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Branky: 20. a 22. Lombardi (na první Lang), 10. Jovanovski (Lang), 26. Vandermeer (Hanzal), 45. Vrbata, 52. Lang - 56. Penner. Střely na branku: 33:34. Diváci: 13.421.

Colorado - St. Louis 5:2 (2:2, 3:0, 0:0)
Branky: 17. a 27. Yip, 5. Galiardi, 23. Stewart, 24. Stastny - 4. Brewer, 8. Johnson. Střely na branku: 33:34. Diváci: 11.261.