reklama

Legenda NHL odchází. Gólman Brodeur ukončí kariéru

Martin Brodeur se stal legendou New Jersey i celé NHL, slavný gólman ve čtvrtek oznámí konec kariéry. Martin Brodeur se stal legendou New Jersey i celé NHL, slavný gólman ve čtvrtek oznámí konec kariéry. autor: Reuters
Brodeur strávil celých 21 sezon kariéry v NHL v dresu New Jersey a týmu Devils třikrát pomohl k zisku Stanleyova poháru.

St. Louis - Dvaačtyřicetiletý legendární hokejový brankář Martin Brodeur plánuje konec kariéry. Lídr historických tabulek NHL v počtu vítězství a vychytaných nul své rozhodnutí oficiálně oznámí ve čtvrtek. Informovali o tom zástupci St. Louis.

Brodeur strávil celých 21 sezon kariéry v NHL v dresu New Jersey a týmu Devils třikrát pomohl k zisku Stanleyova poháru. Po minulé sezoně mu ale v klubu vypršela smlouva a v prosinci proto přijal nabídku Blues na roční angažmá.

Držitel čtyř Vezinových trofejí pro nejlepšího gólmana soutěže zatím v St. Louis odchytal sedm zápasů, v nichž rozšířil svou bilanci o tři vítězství a jedno čisté konto. Celkem v NHL vychytal 691 výher, ve 125 zápasech nepustil ani gól.

S kanadskou reprezentací Brodeur startoval na třech olympiádách a získal dvě zlaté medaile. V roce 2004 pomohl Kanadě k triumfu na Světovém poháru.

reklama