reklama

Legenda vyhrála Super Bowl a má končit. To nechápu, ozývá se Jágr

Skončí legendární Manning ve 39 letech? Jágr si to nemyslí. Skončí legendární Manning ve 39 letech? Jágr si to nemyslí. autor: ČTK
Peyton Manning, 39letá legenda amerického fotbalu, podruhé vyhrál slavný Super Bowl a na vrcholu kariéry má skončit. Hokejista Jaromír Jágr takový přístup nechápe.

Praha – Pokud by hokejová Florida šokovala výhrou Stanley Cupu, veterán Jaromír Jágr by konec kariéry nejspíš neoznámil. Diví se, proč by do důchodu měl zamířit legendární Peyton Manning, čerstvý vítěz Super Bowlu a americký hrdina posledních dní.

Manning, jeden z nejlepších hráčů v historii amerického fotbalu, prožil pohádkovou neděli. V 39 letech dotáhl denverské Broncos k vítězství v Super Bowlu, favorizovaná Carolina – nejlepší mužstvo základní části – prohrála finálové klání 10:24.

Jelikož Super Bowl fascinuje celé Spojené státy, je Manning nejdiskutovanějším sportovcem posledních dní. Ceněnou trofej vyhrál výjimečný quarterback už podruhé, premiérový triumf si užil před deseti lety. Od té doby vyrostl v legendu NFL. Pětkrát se stal nejužitečnějším hráčem soutěže, dosáhl na řadu rekordů a pronikl třeba i do populárního seriálu Simpsonovi.

Teď má 39letý Manning nejen kvůli zdravotním potížím končit. Na vrcholu a za aplausu tisíců fanoušků. Definitivní rozhodnutí ale odložil. "Dostal jsem radu nedělat rozhodnutí v emocích. A teď jsem plný emocí," prohlásil po zisku titulu.

Jágr: Od médií uslyší spoustu nesmyslů

Co bude dál? "Myslím si, že ještě bude hrát, i když osobně ho neznám," řekl v rozhovoru pro ESPN Jaromír Jágr, načež připomněl: "Od médií uslyší spoustu nesmyslů, že už je moc starý a není tak dobrý jako dřív."

Sám Jágr je ve 43 letech nejproduktivnějším hokejistou floridských Panthers a vtipkuje, že bude hrát do padesáti. Případný úspěch v play off jeho rozhodování nejspíš neovlivní.

"Proč bys měl odejít do důchodu, když tvůj tým vyhrál titul? Nedává mi to smysl, vidím to jinak než všichni ostatní. Proč odcházet na vrcholu? Nechápu," pronesla česká osmašedesátka. "Chceš umřít v pětatřiceti jen proto, že v šestatřiceti se budeš cítit hůř? Víš, jak to myslím?"

Byť Jágr už dal sbohem reprezentační kariéře (nutno dodat, že ne poprvé), v zámořské NHL jen tak končit nehodlá. Zvlášť když se daří i jeho týmu, který nečekaně drží druhou příčku ve Východní konferenci.

Mimochodem, už v pondělí bude českému veteránovi 44 let. Ve vyšším věku nastupoval ve slavné lize pouze jediný útočník – legendární Kanaďan Gordie Howe. Quarterback Manning každopádně má kde čerpat inspiraci k pokračování kariéry.

reklama