reklama

Legendární Fjodorov se vrátí na led. Mám na to, věří si

Sergej Fjodorov věří, že ve svých 44 letech návrat k aktivní kariéře zvládne Sergej Fjodorov věří, že ve svých 44 letech návrat k aktivní kariéře zvládne autor: www.metallurg.ru
Slavný ruský hokejista Sergej Fjodorov chystá po více než roční pauze návrat na led. Čtyřiačtyřicetiletý útočník a generální manažer CSKA Moskva je na soupisce ruského klubu pro pro Spenglerův pohár.

Davos - Slavný ruský hokejista Sergej Fjodorov chystá po více než roční pauze návrat na led. Čtyřiačtyřicetiletý útočník a generální manažer CSKA Moskva je na soupisce ruského klubu pro pro Spenglerův pohár, který v Davosu odstartuje i za účasti Vítkovic ve čtvrtek.

"Ještě to není stoprocentní, ale měl bych hrát," citoval Fjodorova server deníku Sport-Express. "Přemýšlím i o návratu do KHL, to ale zatím kvůli zraněním a dalším důvodům nevyšlo," dodal trojnásobný vítěz Stanleyova poháru s Detroitem, který kariéru ukončil loni v dresu Magnitogorsku.

Návratu se prý Fjodorov nebojí, protože před sezonou s týmem CSKA absolvoval letní přípravu a stále s ním trénuje. "Už sice nejsem ten Fjodorov, kterého by si všichni přáli vidět, ale myslím, že na to pořád mám," dodal trojnásobný mistr světa.

Fjodorov strávil v NHL třináct sezon v Detroitu a v jeho dresu také v roce 1994 získal Hartovu trofej pro nejužitečnějšího hráče ligy. Poté nastupoval také za Anaheim, Columbus a Washington a celkem během působení v zámoří nasbíral v 1248 zápasech 1179 bodů za 483 branek a 696 asistencí.

CSKA Moskva se na Spenglerově poháru utká s Rochesterem Americans z AHL a Servette Ženeva. Ve druhé skupině se představí Vítkovice, kanadská reprezentace a pořádající Davos.

reklama