reklama

Legendární Forsberg se vrátil do NHL. Colorado jásá

Forsberg: Snad můj návrat nebude úplně nejhorší

Colorado - Švédský hokejista Peter Forsberg se vrací do NHL. V dresu Colorada Avalanche, kde prožil nejlepší sezony své bohaté kariéry, chce celému světu dokázat, že hokej ještě hrát nezapomněl.

Jedinou jeho starostí v těchto dnech je, jak se co nejrychleji vypořádat se imigračními úředníky.

Forsberg už ve středu s týmem Lavin absolvoval první tréninkovou jednotku, ale jeho zařazení do sestavy se oddálilo až podle toho, jak dopadnou jednání na americkém konzulátu. Švédský hokejista doufá, že by další přípravu s mužstvem mohl absolvovat už ve středu, ale je jisté, že v sobotu proti Los Angeles Kings se na ledě ještě neobjeví.

Čtěte také:
Forsberg chystá velký návrat. Možná už příští měsíc
Nashville získal Hlaváče, Pittsburgh posílil Hossa

"Je velmi dobře, že jsem se pro Colorado rozhodl a že jsem začal s tréninkem hned po příletu. Pořádně jsem se zpotil a začínám mít ze své hry opravdu radost. Jsem přesvědčen, že bych mohl nastoupit v nejbližších čtyřech utkáních, v sobotu to však ještě nebude," citoval Forsberga server kanadské televize TSN.

Čtyřiatřicetiletý Švéd podepsal v Coloradu jednoletou smlouvu v neděli. Pro hokejovou veřejnost to bylo veliké překvapení, protože se spíše spekulovalo, že neustále zraněný Forsberg ukončí svoji kariéru. Naposledy jej trápilo vážné zranění kotníků, jenž si vyžádalo více než rok rekonvalescence.

Jsem hodně nervózní, snad můj návrat nebude nejhorší

"Doufám, že se mnou budou mít lidé chvíli trpělivost. Pravděpodobně budu potřebovat pár utkání, abych se dostal zpět do své bývalé formy. Problémy s kotníkem mě omezovaly opravdu hodně dlouho a nevím, jestli má hra někdy bude stejná jako dřív, ale slibuji, že proto udělám maximum. V této chvíli jsem velmi nervózní, snad můj návrat nebude to nejhorší, co Colorado kdy potkalo," vtipkoval švédský hokejista.

Zkušený hráč, který byl pětkrát vybrán do Utkání hvězd, působil naposledy v ročníku 2006/2007 v kádru Philadelphia Flyers, která ho ale posléze vyměnila do Nashville Predators.

V době, kdy byl nucen dres Predátorů kvůli chronickým problémům s oběma kotníky svléci, měl na svém kontě 57 utkání, ve kterých zaznamenal solidních 55 bodů. V letě se Forsberg podrobil úspěšné operaci, ale nevypadalo to, že by se na vrcholový led někdy vrátil. Až do neděle.

Šikovný centr byl do NHL vybrán v roce 1991 Philadelphií jako šestka celkového draftu. O rok později byl vytrejdován do tehdejšího Quebec Nordiques, jako součást monstrózní výměny, která k Letcům přivedla Erika Lindros.

Forsberg je dvojnásobným držitelem Stanleyova poháru z roku 1996 a 2001 s Coloradem a podařilo se mu získat také cenu pro nejužitečnějšího hráče ligy - Hart Trophy (2003).

reklama