reklama

Legendy Zlína na odchodu. Jsou nenahraditelní, ví manažer

Skončí s hokejem i Petr Leška? Pokud ne, může si zahrát svoji dvacátou sezonu za Zlín. Skončí s hokejem i Petr Leška? Pokud ne, může si zahrát svoji dvacátou sezonu za Zlín. autor: Lukáš Caha
Pro hokejový Zlín sice již skončila sezona ve čtvrtfinále play off, kdy vypadl v sedmém zápase s Kometou, ovšem o neúspěchu hovořit nemusí. Více by jej měl trápit odchod legend.

Brno – Pro hokejový Zlín sice již skončila sezona ve čtvrtfinále play off, kdy vypadl v sedmém zápase s Kometou, ovšem o neúspěchu hovořit nemusí.

„Když zvážíme, jak jsme na tom byli na začátku, tak si myslím, že se ten ročník nakonec vydařil. Dostali jsme se do play off,“ hodnotí generální manažer klubu Karel Adamík. „Kluci ukázali, že umějí hrát hokej, ale žádný velký úspěch se nekonal. Play off bylo o štěstí a sedmý zápas není žádná ostuda.“

Daleko více by však Zlín mělo trápit to, že kromě Petra Čajánka přijde možná i o Petra Lešku. „Chuť do hokeje tam je, ale ještě uvidím,“ řekl překvapivě devětatřicetiletý útočník před třemi týdny pro klubový web.

Ještě v únoru si Leška konec nepřipouštěl

Na konci února přitom rodák z Chomutova mluvil jinak. „Chuť jde s těmi výsledky, takže když se nám na začátku moc nedařilo, tak ubývala, ale teď ji znovu mám. Hokej mám rád. I motivace do tréninku je, takže zatím o konci neuvažuju,“ prozradil tehdy pro Aktuálně.cz.

Leška nastoupil letos ke všem dvaapadesáti utkáním základní části, nechyběl ani v play off. Svoji kariéru spojil právě se Zlínem, v jehož dresu odehrál úctyhodných devatenáct sezon. Přidá i tu jubilejní dvacátou? „Budu to řešit někdy v dubnu,“ dodal.

Kdo však již brusle na hřebík definitivně pověsil, je Petr Čajánek. Ten svůj konec oznámil bezprostředně po posledním zápase s Kometou. „Člověk s tím počítá, ale překvapení to bylo pro všechny, protože Petr měl výbornou sezonu. Z mého pohledu mohl ještě pokračovat, ale je to čistě jeho věc,“ myslí si Adamík.

Několik jmen je již v jednání 

Loňský mistr extraligy se tak bude muset poohlížet po nových oporách. „Bude to nejen těžké, ale vlastně i nemožné. Takové osobnosti nejdou nahradit,“ přiznává manažer. „Probíhají jednání. Ve hře je více jmen, ale hráči mají ještě smlouvy v klubech, takže se k tomu nemohu vyjádřit. Určitě se budeme dívat po zkušených hráčích.“

Zlín se rozhodl uplatnit opci na trenéra Rostislava Vlacha. Ten působí v týmu již od sezony 2007/2008, hlavním koučem se stal v roce 2011. „Pro nás byla jasná volba udržet jej, neboť jsme se dokázali vyhrabat z toho, kde jsme byli zhruba v půlce sezony,“ připomíná nepovedený vstup do soutěže Adamík.  

reklama