reklama

Leška: Já a hrdina? Musím za to oslabení poděkovat klukům

Hrdina středečního zápasu Petr Leška právě proměňuje rozhodující samostatný nájezd. Hrdina středečního zápasu Petr Leška právě proměňuje rozhodující samostatný nájezd. autor: Lukáš Drštička
Petr Leška rozhodl ve druhém zápase finále o výhře svého Zlína nad Plzní 3:2 a velkou měrou tak pomohl svému týmu ke srovnání stavu série na 1:1 na zápasy.

Zlín - Byl to jeho večer. Dvěma parádními zadovkami zpoza brány našel před brankářem zcela volné spoluhráče, kteří jeho luxusní přihrávky využili a skórovali. V samostatných nájezdech pak jako jediný skóroval.

Petr Leška tak rozhodl ve druhém zápase finále o výhře svého Zlína nad Plzní 3:2 a velkou měrou tak pomohl svému týmu ke srovnání stavu finálové série na 1:1 na zápasy.

"Hlavně jsme začali bruslit. První zápas jsme byli unavení, ale dnes už to bylo ono. Včera jsme byli trochu zavaření a museli jsme rozjet nohy. Ať je trénink jakýkoliv, tak nemůže nahradit zápas," přiznal po zápase sedmatřicetiletý útočník.

Petře, jak se Vám hodnotí zápas, kde jste byl na zlínské straně u všeho podstatného?
Byl jsem hlavně rád, že Kuba (Sedláček) vychytal perfektně všechny tři nájezdy, a za to si zaslouží poděkování. I proto jsem při svém nájezdu nebyl pod takovým tlakem. V průběhu nájezdu jsem se rozmýšlel, co udělám, a nakonec jsem zvolil střelu na vyrážečku. Zaplaťpánbůh, že to tam spadlo.

Přemýšleli jste vůbec před prodloužením o tom, že vám stačí dojít až k nájezdům, které jsou v play off zlínskou specialitou?
Je to hlavně o Kubovi. Věří si a pomohla mu k tomu série s Třincem, který vychytal. Sebevědomí na nájezdy má vysoké a je to na něm poznat.

V základní hrací době jste svými přihrávkami před bránu doslova přinutil spoluhráče skórovat...
Obě ty přihrávky byly naslepo. Tušil jsem ale, že by tam kluci mohli být. Já ale ty góly nedal, takže hlavní zásluhu má Očko (Zdeněk Okál) s Jardou Balaštíkem.

Do děje zápasu jste výrazně vstoupil v závěru třetí třetiny, kterou po Vašem faulu dohrával Zlín v oslabení...
Bylo to zbytečné. Musím spoluhráčům poděkovat za to, že to ubránili, a jsem za to rád. Protihráče jsem chytil a povalil na zem. Byla to moje zbytečná chyba.

Jak jste vůbec vnímal vypjaté situace na ledě? Především na Petru Čajánkovi šlo hodně vidět, jak si s ním pohrávají emoce...
Petr je zkušený hráč a ví, že když je stav vyrovnaný, tak že nedostane třeba zbytečný desetiminutový trest za diskuse nebo za zbytečné fauly. Určitě mu ale nedomlouvám, aby se sklidnil. Je to součást jeho hry, on se tím udržuje v zápase.

reklama