reklama

Leška: Plzeň byla lepší. S jednou výhrou jsme spokojeni

Petr Leška nedělní porážce v Plzni nezabránil. Přesto je se stavem 2:2 spokojen a věří, že Zlín mečbol uhraje ve středu na domácím ledě Petr Leška nedělní porážce v Plzni nezabránil. Přesto je se stavem 2:2 spokojen a věří, že Zlín mečbol uhraje ve středu na domácím ledě autor: Lukáš Drštička
Zlín nenavázal na sobotní výhru v Plzni a ve čtvrtém utkání prohrál 2:5.

Plzeň - Unikátní šestou venkovní výhru v play off mohli přidat na své konto hokejisté Zlína a zároveň přihrát na svou stranu mečbol.

Jenže v Plzni čtvrté utkání finálové série prohráli 2:5 a na Moravu se vracejí za stavu 2:2.

Prostřednictvím úst jednoho z vůdců Petra Lešky i přesto hlásí: "Jsme spokojeni."

Nehlídali prostor před brankou

"Plzeň sice dala šťastné góly, ale myslím si, že si to zasloužili. Byli lepší a šli štěstí naproti, " uznal po zápase Leška.

Stejně jako v sobotu i tentokrát ´ševci´ udeřili jako první, v 10. minutě otevřel skóre Tomáš Linhart. O pět minut později však přišlo vyrovnání a za dalších 31 sekund už vedli domácí.

"Šli do brány, my jsme si to v tom prostoru nepohlídali. Byla to chyba, kterou potrestali, ale to se v hokeji stává. Možná, že kdybychom udrželi stav 1:1, že by to bylo lepší. Ale ta situace se opakovala i ve druhé třetině, kdy jsme z nájezdu snížili na 2:3," připomněl Leška podobný sled událostí z prostřední periody.

"Dostali jsme gól hned další střídání. To se nemůže stát. Pak už se těžko hraje," zlobil se jeho útočný kolega Petr Holík. "Byli jsme potom už v křeči."

Zlín si dál věří

Přesto ve zlínské kabině převládá s vyrovnaným stavem spokojenost. "V sérii neprohráváme, je to vyrovnané. Myslím, že jsme splnili cíl vyhrát tady jeden zápas," uvedl Holík.

Podle obou hráčů bude pro středeční duel ve Zlíně důležité, aby se tým nenechal psychicky srazit dolů.

"Psychika v tom určitě hraje roli, ale je lepší to hodit za hlavu a raději se na zápas pořádně připravit," radí zkušený Leška.

"Podíváme se na video, ukážeme si chyby. Když budeme dodržovat, co máme, tak si myslím, že můžeme vyhrát," věří Holík.

reklama