reklama

Zlínského Kostourka napadl fanoušek, Lešku štve nenávist

Milan Kostourek se raduje z vítězného gólu Zlína, po zápase jej za něj jeden z fanoušků potrestal ranou pěstí Milan Kostourek se raduje z vítězného gólu Zlína, po zápase jej za něj jeden z fanoušků potrestal ranou pěstí autor: CPA
Zlínský Kostourek dostal od fanouška pěstí, jeho spoluhráči se potýkali nenávistnými pokřiky.

Plzeň - Ve finále extraligového play off přibývá šarvátek a vře to také v hledišti. Své by o tom po šestém duelu mohli vyprávět Zlínští.

Ve velké nelibosti jsou u plzeňského publika především Petrové Leška s Čajánkem, kteří od začátku zápasu museli snášet urážlivé pokřiky a nadávky na svou osobu.

Dalšího útočníka ´ševců´ Milana Kostourka pak po utkání někdo fyzicky napadl.

Čekal na strejdu a dostal pěstí

"Dostal jsem venku pěstí od nějakého fanouška," zahlásil po zápase při příchodu mezi novináře Kostourek.

"Čekal jsem před šatnou na strejdu a vtom mi dal někdo pěstí," popsal lakonicky celý incident. Hlásit to však nehodlá. "Zas to nebylo tak ostré. Stávat by se to ale nemělo."

Pro příště však divákům vzkazuje: "Fanoušci ať fandí a nás nechají být."

Od začátku zápasu nadávky

Obsáhlejší kritiku k příznivcům ´indiánů´ pronesl Petr Leška. Ten bývá trnem v oku fanouškům mnoha klubů, ti plzeňští jej však ve finále zahrnují čirou nenávistí.

"Nechci to nějak dramatizovat, ale už když přijedem na led, slyšíme místo povzbuzování samé nadávky. Pak si za to ještě celý stadion zatleská. To mi přijde trošičku ujeté," kroutil hlavou sedmatřicetiletý kanonýr.

"Když na mě řvou, že jsem kur*a nebo pi*a, tak dobře, to mě ještě nechává klidným. Ale ´Leško, chcípni´, to už je moc," vypočetl nenávistné pokřiky.

Podle svých slov mu bouřlivá a vyhecovaná kulisa na stadionech nevadí. "Když povzbuzují svůj tým, tak atmosféra je fantastická. Tyhle věci jim to trochu kazí," mrzí ho.

"Ale když chtějí tak fandit, tak ať si teda tak fandí, no," dodal rezignovaně.

reklama