reklama

Lev a Sparta mění kouče. Tým v KHL bude trénovat Sýkora

HC Lev je v krizi. Pomůže mu Václav Sýkora? HC Lev je v krizi. Pomůže mu Václav Sýkora? autor: Lenka Rybaříková
Václav Sýkora přichází do prvního českého klubu v KHL ze Sparty, do které se naopak vrací Josef Jandač.

Praha - Zajímavou trenérskou rošády učinily v úterý hokejové týmy Sparty a HC Lev.

Do extraligového klubu se totiž vrací Josef Jandač, jenž byl ze střídačky Lva pro neuspokojivé výsledky odvolán.

Naopak do týmu KHL míří Václav Sýkora, jenž v rovněž trápící se Spartě před měsícem vystřídal Richarda Žemličku.

Sejejs: Sýkora má potřebné zkušenosti

"Velice si vážíme toho, co pro tým Lva udělal pan Jandač a víme, že to je velice kvalitní trenér. Má obrovský přehled nejen o českém, ale i evropském hokeji a jsme rádi, že přebírá mužstvo, s kterým se mu v minulé sezoně dařilo," prohlásil na oficiálním webu Lva Normunds Sejejs, sportovní manažer obou úzce propojených klubů.

"Hledali jsme dobrého trenéra pro tým Lva, který by měl zkušenosti s vedením mužstva v KHL. Pan trenér Sýkora tohle splňuje. Přál si, aby za něj byla ve Spartě kvalitní náhrada, jen pod touto podmínkou by z týmu odešel. A pan Jandač tou kvalitní náhradou je," dodal Sejejs.

Sýkora byl na Spartě jen měsíc

Jandač byl od týmu nováčka Kontinentální ligy odvolán ve čtvrtek 27. října kvůli černé sérii sedmi porážek v řadě. Lva pak převzali asistenci Jiří Kalous a Vitalij Karamnov a ani oni si nevedli nejlépe. Tým získal ze čtyřech domácích zápasů jen čtyři body.

Sýkora trénoval Spartu pouhý měsíc, odvolaného Richarda Žemličku nahradil 3. října. Zkušený trenér sice zastavil sérii devíti porážek, z posledního místa ale tým nevytáhl. Pod vedením Sýkory nicméně Sparta vyhrála poslední čtyři domácí zápasy.

reklama